Bodrum’un doğal güzelliklerini bisikletlerle dolaştılar

0

Bodrum’da, bisiklet kullanımını ve spor yapmayı teşvik etmek amacıyla düzenlenen Bodrum Bisiklet Turu’nda, 182 katılımcı kentin güzelliklerini bisikletle gezdi.
Bodrum Bisiklet Kulübü (BBK) tarafından organize edilen etkinliğin ikincisi, farklı illerden 182 bisikletlinin katılımıyla devam ediyor.
Bodrum Belediye Meydanı’ndan başlayan organizasyonda katılımcılar, Bodrum’un doğal güzelliklerini, tarihi ve turistik yerlerini turlamak için pedal çevirdi.
Çam ormanları ve zeytin bahçelerinin içinden bisikletle geçen katılımcılar, 120 kilometrelik parkuru başarılı bir şekilde tamamladı.
Etkinliğe Manisa’dan katılan Ali Aybal, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bodrum’un güzel bir kent olduğunu belirterek, ilçenin hem turistik hem kırsal bölgesini yakından tanıma fırsatı bulduklarını ifade etti.
Eskişehir’den Gülcan Yetiştiren ise turun eğlenceli geçtiğini vurgulayarak, “Dün daha çok deniz kenarından gitmiştik. Bugün ormanların içinden geçtik. Harikaydı.” dedi.
2. Bodrum Bisiklet Turu, yarın tekne turuyla tamamlanacak.

Paylaş
Önceki İçerikKastamonuspor Oynadı, Bodrumspor Kazandı: 2-1
Sonraki İçerikÜnlü isim Bodrum’da sonsuzluğa uğurlanacak
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here