bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

BODRUM’UN BUTİK EĞİTİM VEREN İLK KOLEJİ “BİK” AÇILDI

BODRUM’UN BUTİK EĞİTİM VEREN İLK KOLEJİ “BİK” AÇILDI
REKLAM ALANI

2018-2019 eğitim-öğretim yılı ile birlikte faaliyete başlayan Özel Bodrum İzgi İngiliz Kültür Koleji, Bodrum’un butik eğitim sistemine sahip ilk koleji geçtiğimiz hafta içinde yapılan törenle hizmete girdi.
Bodrum Kaymakamı Bekir YILMAZ, Bodrum Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Prof. Dr. Semra MİRİCİ’nin katıldığı törene. öğrenci velileri büyük ilgi gösterdi. Prof. Dr. Semra MİRİCİ, 21. Yüzyılın Eğitim Modeli olan  STEM Sistemi hakkında velilere yönelik  gerçekleştirdiği özel sunum ile Bodrum’da butik eğitimin ilk örneği olan Bodrum İzgi İngiliz Kültür Kolejini anlattı.
Özel Bodrum İzgi İngiliz Kültür Koleji; kütüphane, görsel sanatlar, bilgisayar ve lego robotik atölyesi, müzik odası, konferans salonu, açık ve kapalı masa tensi alanı, kapalı spor salonu ve soyunma odaları, yemekhanesi, idari birimler ve 9 adet dersliği ile 1500 m² kapalı ve 800 m² bahçesi ile toplamda 2300 m² alana sahip bir kampüsten oluşmakta.
214 öğrenci kapasitesine sahip kolejde Ortaokul öğrencilerine eğitim verilecek.  Bodrum İzgi İngiliz Kültür Koleji, 2300 m² lik kampüs, donanımlı öğretmen ve idari birimle birlikte toplam 20 kişilik eğitim kadrosu ile öğrencilerinin akademik ve sosyal gelişimi için gerekli tüm olanakları sunuyor.
“21. Yüzyılın Eğitim Modeli STEM Sistemi İle Öğrenciler Geleceğe Hazırlanacak…”
Science (fen), Technology (teknoloji), Engineering (mühendislik) ve Mathematics (matematik) kelimelerinin baş harflerinden adını alan ve farklı disiplinleri bir arada edindirmeyi amaçlayan STEM eğitimini okul bünyesinde uygulayan Özel Bodrum İzgi İngiliz Kültür Koleji, öğrencilerinin STEM sistemi ile kazandıkları becerileri sayesinde iş hayatının istediği niteliklere kolayca uyum sağlayabilmesi ve ülkenin ekonomik kalkınmasına katkı vermelerini hedefliyor.
BİK’te Zil Sesi ve Ev Ödevi Olmayacak…
Bodrum’un ilk butik eğitimini verecek olan Özel Bodrum İngiliz Kültür Kolejinde; zamanı kavrayan nesiller hayatı kavrar bilinciyle zilsiz eğitim uygulanacak.
Çalışmaların pekiştirilmesi amaçlı verilen ödevler 9. Ders etüt saatlerinde öğretmenlerle tamamlanır. Ayrıca özel etüt çalışmaları ile konular pekiştirilir.
Bisiklet Takımı Olan İlk Kolej…
Okulumuzun bünyesinde “BİK Bisiklet Takımı” oluşturularak, uzman ekiple birlikte yapılacak bisiklet turlarında çocuklar güvenli bisiklet kullanımı, bisiklet teknik bilgileri, trafikte yapılması-yapılmaması gerekenlerle birlikte, bisikletin spor yanında bir ulaşım aracı olabileceği öğretilecek.
Öğrenciler; İngilizce ve Fransızca Öğrenecekler…
Sürekli gelişen dünyada herkesin kolayca iletişim halinde olduğu gerçeğinden yola çıkan Özel Bodrum İzgi İngiliz Kültür Koleji, öğrencilerinin haftada 16 saat gördükleri İngilizcenin yanı sıra Fransızca dilini de öğrenmelerini sağlayacak.
Nitelikli Liselere Ücretsiz 450 Saatlik Hazırlık Programı.
Özel Bodrum İzgi İngiliz Kültür Koleji’ndeki 8. sınıfa devam eden öğrencilere hiçbir ek ücret yansıtılmadan Fen, Matematik, Türkçe, İngilizce, Sosyal Bilgiler derslerinden 450 saatlik nitelikli liselere hazırlık programı uygulanacak.
Ücretsiz Kulüp Etkinlikleri…
Okul bünyesinde hafta içi ve hafta sonu gerçekleştirilecek olan masa tenisi, satranç, basketbol, voleybol çalışmaları, piyano kursu ve koro çalışmaları, resim ve drama kursu, yabancı öğretmenlerle İngilizce konuşma, STEM ve Robotik kulübü etkinliklerinin tamamı ücretsiz olacak.
Amerikan Ve İngiliz Liselerine Sınavsız Yatay Geçiş Hakkı…

Özel Bodrum İzgi İngiliz Kültür Koleji öğrencilerine “Homeschooling Sertifika Programı” ile Amerikan ve İngiliz liselerine sınavsız yatay geçiş hakkı ve 400 Amerikan ve İngiliz üniversitesine ise direk başvuru hakkı kazandıracak. Tüm öğrencilere ücretsiz ve zorunlu uygulanacak Homeschooling programı ile öğrenciler Türk Milli Eğitim müfredatına ek olarak İngiltere de verilen Fen ve Matematik müfredatlarına da hâkim olacaklardır. Program İngiltere’den yapılacak uzaktan eğitim ve elektronik ortamda uygulanacak sınavlarla tamamlanacaktır.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ