bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrumlulara Müjde, çarşıdaki çalışmalar bitiyor

Bodrumlulara Müjde, çarşıdaki çalışmalar bitiyor
REKLAM ALANI

Geçtiğimiz yıl sonuna doğru başlayan Bodrum Merkez çarşı içindeki Bodrum belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesinin başlattığı su ve yağmur suyu borularının yenileme ve düzenleme çalışmaları Mart ayının sonunda bitiriliyor.

Bodrum çarşı esnafının iş kaybı yüzünden, büyük şikayetlerine neden olan çalışmaların, biran önce bitirilmesi için imza toplayan semt sakinleri bütün sorumlulardan yardım istediler.

Şikayetlerin artması üzerine geçtiğimiz hafta sonuna doğru harekete geçerek çalışmaları hızlandıran Bodrum Belediyesi ve Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Bodrum Merkezdeki çalışmaların Mart ayı sonunu bulmadan bitirileceğini söylediler.

“Bodrum da esnafın 12 ay düzenli bir işinin olmadığı hep göz önünde tutulmalı. Herkes turizm sezonu 5 – 6 ay gibi gözükse de gerçekte 3 aya bile sıkışmayan çok kısa bir sezon var. Mart Nisan aylarında yabancıların Paskalya tatilleri ile turlar başlıyor.” diyen Bodrumlu
esnaf, “ Daha önceki yıllarda 70-80 santim yollar kesilerek borular değiştirilmişti. Şimdi ise yolun tümü kazılıyor ve borular öyle döşeniyor. Bu bize çok büyük zarar veriyor. Bir allahın kulu dükkanımızın önünden geçmiyor” dediler.

Seçim öncesi siyasetçilere de bu çalışmanın zarar verdiğini söyleyen Bodrum Merkez çarşı esnafı, “koca koca iş makinalarıyla çalışma yaparak, mağaza vitrinlerimizi kırarak iş yapılmaz” dediler.

Geçtiğimiz hafta sonuna doğru Bodrum’a gelen Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Baki Ülgen ve Genel Müdür Yardımcısı Ali Tekkaya, çalışmaları yerinde izleyerek, esnafla konuşarak müjdeyi verdiler.

“Bodrum Belediyesi ile ortak bir çalışma yaparak kazma ve döşeme işlemleri beraber yürütülerek, çalışmaların biran önce bitirilmesi için söz veriyoruz” diyen Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Baki Ülgen, “Biz Bodrum Belediyesine bağlıyız onlar kazdıkça biz boru döşeme işlemlerini, yürütüyoruz. Ancak biz mart ayı sonuna kadar bu işi sonlandıracağız” diye konuştu.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ