Bodrumlulara Müjde, çarşıdaki çalışmalar bitiyor

Muğla Büyükşehir Belediyesinin başlattığı su ve yağmur suyu borularının yenileme ve düzenleme çalışmaları mart sonunda bitiriliyor.

0
27

Geçtiğimiz yıl sonuna doğru başlayan Bodrum Merkez çarşı içindeki Bodrum belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesinin başlattığı su ve yağmur suyu borularının yenileme ve düzenleme çalışmaları Mart ayının sonunda bitiriliyor.

Bodrum çarşı esnafının iş kaybı yüzünden, büyük şikayetlerine neden olan çalışmaların, biran önce bitirilmesi için imza toplayan semt sakinleri bütün sorumlulardan yardım istediler.

Şikayetlerin artması üzerine geçtiğimiz hafta sonuna doğru harekete geçerek çalışmaları hızlandıran Bodrum Belediyesi ve Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Bodrum Merkezdeki çalışmaların Mart ayı sonunu bulmadan bitirileceğini söylediler.

“Bodrum da esnafın 12 ay düzenli bir işinin olmadığı hep göz önünde tutulmalı. Herkes turizm sezonu 5 – 6 ay gibi gözükse de gerçekte 3 aya bile sıkışmayan çok kısa bir sezon var. Mart Nisan aylarında yabancıların Paskalya tatilleri ile turlar başlıyor.” diyen Bodrumlu
esnaf, “ Daha önceki yıllarda 70-80 santim yollar kesilerek borular değiştirilmişti. Şimdi ise yolun tümü kazılıyor ve borular öyle döşeniyor. Bu bize çok büyük zarar veriyor. Bir allahın kulu dükkanımızın önünden geçmiyor” dediler.

Seçim öncesi siyasetçilere de bu çalışmanın zarar verdiğini söyleyen Bodrum Merkez çarşı esnafı, “koca koca iş makinalarıyla çalışma yaparak, mağaza vitrinlerimizi kırarak iş yapılmaz” dediler.

Geçtiğimiz hafta sonuna doğru Bodrum’a gelen Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Baki Ülgen ve Genel Müdür Yardımcısı Ali Tekkaya, çalışmaları yerinde izleyerek, esnafla konuşarak müjdeyi verdiler.

“Bodrum Belediyesi ile ortak bir çalışma yaparak kazma ve döşeme işlemleri beraber yürütülerek, çalışmaların biran önce bitirilmesi için söz veriyoruz” diyen Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Baki Ülgen, “Biz Bodrum Belediyesine bağlıyız onlar kazdıkça biz boru döşeme işlemlerini, yürütüyoruz. Ancak biz mart ayı sonuna kadar bu işi sonlandıracağız” diye konuştu.

Paylaş
Önceki İçerikMustafa Saruhan; “Görevimin Başındayım”
Sonraki İçerikTMMOB Bodrum Başkan Adaylarına isteklerini sıraladı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here