bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrumlu Denizci Kadınlar Samsun’a Çıktılar

allkaria

Geçtiğimiz 23 Nisan’da, Mustafa Kemal Atatürk’ ün Samsun’a çıkışının 100. Yılında “Sözde Değil Özde İzindeyiz. Barışa Yelken Açıyoruz” sloganı ile tekne ile Samsun’a yola çıkan Bodrumlu kadın yelkenciler Şule Kükrer, Ceyda Güleçyüz ve Neşe Hasipek, ellerinde Türk bayrakları ile Samsun’a çıktılar.

Deniz tutkunu 3 kadın, 19 Mayıs’ın 100. yılı dolayısıyla Bodrum’dan yelken açıp 19 Mayıs 2019 günü Samsun’a ulaşarak ‘Yurtta barış, dünyada barış’ ilkesiyle çocuk ve kadınların özgür, şiddetten uzak yaşaması gereğine dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Samsun’daki törenlere de katılacak olan kadın yelkenciler Şule Kükrer, Ceyda Güleçyüz ve Neşe Hasipek Samsun limanında 10. Yıl marşı eşliğinde çiçeklerle karşılandı. 25 günde 950 mil yol kat ederek Samsun’a ulaştıklarını belirten kadın kaptan Neşe Hasipek “Kadının ve toplumdaki yerinin güçlenmesine katkı sağlamayı hedefleyen, cinsiyet ayrımcılığına karşı üretken ve barışçıl bir ekip olarak tüm kıyılarımızda “Barışa Yelken açıyoruz.  Bu nedenle 23 Nisan’da Milta Bodrum Marina’dan yola çıktık, tüm Ege, Marmara ve Karadeniz kıyılarımızı geçerek Samsun’a geldik, burada Ulu Önder’in meşalesini yaktığı kurtuluş mücadelesi kutlamalarını ilçemizi temsilen onurla gururla katılacağız” diye konuştu.

Denizci tutukunu kadınlar, “19 Mayıs kutlamalarından sonra ise  seyrimizi Hopa’ya kadar sürdüreceğiz. Böylelikle tüm Karadeniz kıyılarında seyir yapmış olacağız, ayrıca dönüşte Yunan adalarına uğrayarak kadın yelkencilerle bir araya geleceğiz…” dediler.

Hopa’dan sonra dönüşe geçerek 1 Temmuz tarihinde ise Bodrum’a varma hedefledikleri olduğunu söyle kadın yelkenciler, 70 günde 35 farklı noktaya uğrayarak,2305 deniz mili yol kat etmiş olacaklar.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ