BODRUMLU ATLETLERDEN DALYAN’DA ÜÇ KUPA

0
44

Muğla’nın Ortaca ilçesinde Pazar günü  düzenlenen Dalyan Caretta Run Koşusu’na katılan sporcularımız üç kupa kazandı.
50 ülkeden yaklaşık 1250 sporcunun katıldığı yarışmaların 5 km de mücadele eden  Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu 7 B sınıfı öğrencisi ve İZAK (İzmir Atletizm Spor Kulübü) kulübü sporcusu  12 yaşındaki Elif Irmak Ömeroğlu Büyük Bayanlar kategorisi genel klasmanda 370 sporcu arasından  21 dakika 35 saniye ile Birinci olurken,40 yaşındaki Selma Akgün ise  14 km yarışmasında 1.03.40 lık derecesi ile Bayanlar genel klasman birincisi ve 14 km yarışmasında 56 yaşındaki Veysel Uyanık 1.02.10 luk derecesi ile 55 yaş kategorisinde 3. Olmuştur. Yarışma bitiminde düzenlenen ödül töreninde sporcularımız kupa ve madalyalarını almışlardır.
Sporcularımız önümüzdeki hafta sonunda İzmir Karşıyaka’da düzenlenecek Ata’dan Ana’ ya 4 km yol koşusunda ilçemizi temsil edeceğini belirten Selma Akgün “Bodrumlu atletler olarak üç haftadır Didim Kuşadası ve Dalyan yarı maraton ve yol yarışmalarında mücadele ediyoruz . Toplam 22 kupa ve madalya kazandık. Ancak bizi en çok mutlu eden 12 yaşındaki Elif kızımızın büyük bayanlar kategorisinde genel klasmanda birinciliği elde etmesi oldu, Elif gelecekte Atletizmin önemli yıldızlarından birisi olacak” dedi.

Paylaş
Önceki İçerikEvlilik Fuarı Açılıyor…
Sonraki İçerikKöroğlu’na Devletten Özel Davet
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here