Bodrumlu Aşçılar, 3,5 yaşındaki Asya İçin Elele verdiler

0

Bodrumlu aşçılar, bir otelde aşçıbaşı olarak çalışan Ercan Soylu ve İlknur Soylu çiftinin lösemi hastası kızları 3,5 yaşındaki Asya için kan verme kampanyası başlattılar.
Herkesi kan vermeye çağıran Bodrumlu aşçılardan 40’ı, derneklerinin üyesi olan Aman Rüya hotelinin baş aşçısı Ercan Soylu ve İlknur Soylu’nun bir süredir lösemi tedavisi gören kızları Asya için kan ve kök hücre örneği verdiler.
Türkiye aşçılar ve pastacılar konfederasyonunun da konuyla ilgilendiğini ve harekete geçtiğini söyleyen Bodrumlu aşçılardan Taner Kökten, küçük Asya’nın sağlığına kavuşması için tam bir kampanya başlattıklarını söyledi.
Yarından itibaren Türkiye genelinde 63 ilde kan verme kampanyasının başlayacağını söyleyen Taner Kökten, “Bir canlının hayatını kurtarmak için herkesin 5 dakikasını ayırıp kan örneği vermesini bekliyoruz.” dedi.

Paylaş
Önceki İçerikBODRUM’UN BUTİK EĞİTİM VEREN İLK KOLEJİ “BİK” AÇILDI
Sonraki İçerikParti Çalışmaları sırasında Tanıştılar, 6 ay Sonra Evlendiler
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here