bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrumlu Aşçılar 2020’ye hazırlanıyor

allkaria

Bodrum’da faaliyet gösteren Muğla Gastronomi Aşçılar Derneği, 2020 yılında yapmayı planladığı etkinlikler için güç topluyor.

Kısa zaman önce Türkiye Aşçılar Federasyonu TAFED’e resmi olarak katılan ve bu kapsamda belirli aralıklarla dernek üyelerine ait, ya da görev aldıkları lokanta, restoran, otel gibi yerlerde motivasyon toplantıları düzenleyen Muğla Gastronomi Aşçılar Derneği üyeleri, aşçılık mesleği ve Türkiye’nin gastronomi turizminin hakettiği yere gelmesi için oldukça kapsamlı çalışmalar yapıyor.

“Dünyada bir çok ülke gastronomi turizmi adı altında uluslararası etkinlikler düzenliyor, Türk Mutfağı ve Türkiye Gastronomisi de dünyanın diğer ülkeleri gibi gastronomi turistlerinin ziyaret ettiği bir ülke haline gelebilir. Tüm dünyada oldukça önemli bir yer tutan bu turizm dalı ile ülke ekonomisine hatırı sayılır bir döviz girdisi sağlanabilir, ülkemiz ekonomik anlamda  daha da kalkınabilir. Bizler bu bilinçe hareket eden bir derneğiz. Çünkü biliyoruz ki Türk Mutfağı çok zengin bir mutfak. Reçeteleri ve birikimiyle bir hazine adeta. Bizim amacımız da tüm dünyada Türk Mutfağı’nı hakettiği yere taşımak. Bunun için yıl içinde çok farklı etkinlikler düzenlemek,  festivallerde aktif rol almak, kendi festival ve tadım günlerimizi organize etmek, Turizm Meslek okullarındaki çocuklarımıza ve halka workshoplar düzenlemek gibi projelerimiz var. Ortak amaç etrafında buluşacak herkese kapımız açık.” diyen dernek üyeleri geçtiğimiz pazar günü biraraya geldiler.

2020 yılı için tüm bu plan ve projeleri görüşmek için pazar günü dernek üyesi ve Denetim Kurulu Sekreteri Didem Baydar’ın işletmesi olan, Karia Mutfak Catering & Event’te sabah kahvaltısında bir araya gelen Muğla Gastronomi Aşçılar Derneği üyeleri, kendisi de eğitimci bir aşçı olan Didem Baydar’a teşekkür ettiler.

Kahvaltıya TAFED, MUGASDER ve BOYD  logolu aşçı ceketleriyle katıldılar ve kahvaltının sonunda toplu halde fotoğraf çektirdiler.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ