Bodrum’daki beach clup cinayetinde dava açıldı

0

BODRUM’un Göltürkbükü Mahallesi’nde iki işletmeyi basıp 1 kişiyi öldürdükleri, 4 kişiyi yaraladıkları iddiasıyla 5 sanık hakkında dava açıldı. Olayda tabancayla ateş eden D.Ç.’nin de aralarında bulunduğu 4 sanık için 18 ile 36 yıl arasında hapis cezası istendi. Bir kişinin ise ‘suçluyu kayırma, tutuklu hükümlü ve suç delillerini bildirmeme’ suçundan cezalandırılması talep edildi.
Göltürkübükü Mahallesi’ndeki Çilek Beach Club’ta geçen 30 Temmuz’da bir kişi, belindeki iki tabancayı çıkartıp rasgele ateş etti. Tatilcilerin eğlendiği her beach club’ta büyük panik yaşandı. Saldırıda vurulan Sess Beach Club’ta komi olarak çalışan Furkan Say (21) öldü, mekanda eğlenen Nesibi Günenç (28), sunucu Jess Molho’nun eşi Zeynep Molho (36), mekanın güvenlik görevlisi Yasin Kaya (29) ve yoldan geçen H.İ.Ş. ise yaralandı. Olayla ilgili olarak D.Ç., A.C.K. ve E.K. ve S.K. gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan D.Ç., A.C.K. ve E.K. tutuklanırken, S.K., adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Olayın azmettiricisi olduğu öne sürülen S.A. ise yakalanamadı. Firari S.A. ile tutuklu sanıklar D.Ç., A.C.K. ve E.K. hakkında ‘Kasten adam öldürme ve kasten yaralama suçlarından’ 18 ile 36 yıl arasında hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Ayrıca Tutuksuz sanık S.K. hakkında da ‘suçluyu kayırma, tutuklu hükümlü ve suç delillerini bildirmeme’ suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Sanıkların Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargıç önüne çıkacakları belirtildi.

 

Paylaş
Önceki İçerikMurat Başoğlu davasında beraat kararı
Sonraki İçerik25’inci Yılda, İki Çalışanına Otomobil Hediye Etti
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here