bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum’da Yol Kavgası

Bodrum’da Yol Kavgası
pisisoft

TURGUTREİSTEN AKYAR’LARA ARTIK DENİZ KENARINDAKİ YOLDAN GİDİLEMİYECEK.

Bodrum’da yol kavgası… Muğla’nın Bodrum ilçesinin tatil noktalarından Turgutreis’teki sahil yolunun inşa edilen siteye plaj olarak tahsis edileceği iddiası ortalığı karıştırdı. Yıllardır kullanılan sahil yolunun kapatılıp yeni bir yol açılmak istenmesi diğer site sakinlerinin tepkisiyle karşılandı. Çevre sakinleri projenin hayata geçmemesi için direnirken, Bodrum Belediyesi tartışmayı nasıl değerlendiriyor?

Habertürk yazarı Esra Boğazlıyan yazdı…

Muğla’nın Bodrum ilçesi tatil beldelerinden Turgutreis’te şu günlerde önemli bir tartışma var… Mevzu, çok uzun yıllardır kullanılan sahil yolunun kapatılıp yeni bir yol açılmak istenmesi… Turgutreis Nağme Sitesi sakinleri, Bodrum Belediyesi’nin bu projesine itiraz ediyor. Hatta projenin hayata geçmemesi için direniyorlar. Site sakinlerinin iddiası ilginç. Mevcut sahil yolunun, inşaatı devam eden Mavi Arya Projesi’ne plaj olarak tahsil edilmek istendiğini, yeni açılacak yolun da sitelerinin içinden geçirileceğini söylüyorlar. Bana ulaşan Nağme Sitesi sakinleri, Bodrum Belediyesi’ne olan itirazlarını şöyle anlattılar: “Sitemizin altında inşaatı devam etmekte olan Mavi Arya projesi tarafından belki de yüz yıllardır kullanılan sahil yolu kapatılıp o yol kendi sitelerine plaj olarak tahsis edilmek isteniyor ve o Turgutreis’i Akyarlar’a Bodrum’a, çevredeki köylere, onlarca otel ve sitelere bağlayan yol sitemizin içinden geçirilmek isteniyor. Geçtiğimiz hafta belediye, çitlerimizi yıkmak ve yol açmak için hamle yaptı, yönetimimiz ve bir avuç site sakini tarafından bu girişim şimdilik engellendi. Bu projeye karşı direniyoruz. Çünkü haksız ve adaletsiz bir durumla karşı karşıyayız.”

Site sakinlerinin bu eleştirilerini Bodrum Belediyesi’ne sordum.

Belediyeden şöyle bir yanıt aldım: “Bahse konu imar yolu, Nağme Sitesi tarafından terk edilmiş fakat işgal edilmiş ve kapalı bir yol olup; MUSKİ tarafından 26/12/2020 tarih 26697 sayılı ekleri ile kanalizasyon kazısı kapsamında Bodrum Belediyesi tarafında açılması istenmesine müteakip gerekli yol açma çalışmaları MUSKİ ve müşavir firma talebi üzerine yapılmıştır.”

Bodrum Belediyesi yetkilileri, Nağme Sitesi sakinlerinin mağdur edilmemesi için ilgili kurumlar arasında görüşmelerin devam ettiğini de söyledi. Belediye ayrıca, site sakinlerinin mağduriyetinin önlenmesi için çalışma yaptıklarını da açıkladı. Bu açıklamayı kayda geçiriyorum, bakalım bu yol kavgası nasıl sonuçlanacak?

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ