Bodrum’da ‘Uber’ sürücüsü sanılan kişiler ile taksiciler arasında arbede

0

BODRUM’da, ‘Uber’ sürücüsü zannedilen, TÜRSAB belgesi ve VIP araçla turist transferi yapan 2 sürücü ile bir grup taksici arasında çıkan arbede, polis ve jandarma ekiplerinin araya girmesiyle büyümeden önlendi. Olay sonrası yaklaşık 30 taksici, şehir içinde bir süre ‘Uber’ uygulamasını protesto için tur attı.
Göltürkbükü Mahallesi’nden dün akşam saatlerinde VIP araçla yolcu alan, TÜRSAB üyesi ve taşıma belgesi olan 2 sürücü, mobil uygulama ile hizmet veren ‘Uber’ sürücüsü sanılıp, taksiciler tarafından durduruldu. VIP araç sürücüleri ile taksiciler arasında gerginlik çıktı. İlçedeki 4 ayrı duraktan gelen taksicilerin de katılımıyla gerginlik artarken, kısa süreli arbede yaşandı. Bölgeye polis ve jandarma sevk edildi. Araya giren güvenlik güçleri, gerginliği yatıştırdı. Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Kablı da olay yerine gelip, taraflarla konuşarak, gerginliğin sona ermesini sağladı.
Tartışmaya katılan Torba Taksiciler Kooperatifi Başkanı Yasin Algın, “Amaç dışı ve yasalara uygun olmadan yapılan taşımalar gerçek esnafın ekmeğine mani oluyor. Bu kişileri sık sık uyardık; ancak dinlemiyorlar. Bu da yetmezmiş gibi Gölköy Taksi Durağı’nı basmaya gelmişler. Bodrum hoşgörü kenti. Burada ne esnafın ekmeğinin çalınmasına ne de kabadayılığa izin veririz” diye konuştu.
Gerginliğin yanlış anlamadan kaynaklandığını belirten turizm ve taşımacılık şirketi yetkilisi Can Şenkal da TÜRSAB’a bağlı yolcu taşıma işi yaptıklarını, araçlarının tamamının belgeli ve yasal olduğunu belirterek, “Müşterimizi aldığımız zaman bizi ‘Uber’ sanıyorlar ve suçluyorlar. Turizm bölgesinde bunların yaşanmasını doğru bulmuyoruz” dedi.
1 saat süren gerginliğin ardından Bodrumlu yaklaşık 30 taksici, şehir içinde  ‘Uber’ uygulamasını protesto için bir süre şehir turu attıktan sonra dağıldı.

Paylaş
Önceki İçerikCHP Bodrum Seçim Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor
Sonraki İçerikAtık pet şişelerle dev heykeller yaptılar
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here