Bodrum’da “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu”

0

Bodrum’da, Dünya Otomobilsiz Kentler Günü etkinliği kapsamında ”Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” düzenlendi.
Bisikletlerini balon ve çiçeklerle süsleyen, saçlarına çiçek takan kadınlar Bodrum Belediye Meydanı’nda bir araya geldi. Buradan başlayan tur, Neyzen Tevfik Caddesi, Cafer Paşa Caddesi ve Turgutreis Caddesi’nin ardından Cevat Şakir Caddesi’ni takiben başladığı yerde sona erdi.
Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak, kadınların günlük kıyafetleri ile bisiklete binebildiklerini göstermek amacıyla düzenlenen etkinlikte renkli görüntüler oluştu. Katılımcılar “Arabadan in, bisiklete bin” sloganı attı.
Etkinliğe bazı erkekler de destek verdi.
Turu düzenleyen Burcu Gelegen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bodrum’da “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun dördüncüsünü gerçekleştirdiklerini söyledi.
Bodrum’da tatil yapan ve tura katılan Canan Biler de mümkün olduğunca her yere bisikletle gittiğini söyledi. Bisiklete binmeyi herkese tavsiye eden Biler, “Hareket berekettir diyorum.” dedi.
Bazı ebeveynlerin çocukları ile katıldığı tura, çevredeki vatandaşlar da ilgi gösterdi.

Paylaş
Önceki İçerikBodrum’da Kraft Fest rüzgarı esmeye devam ediyor 
Sonraki İçerikİSTANBUL’DA YALIKAVAK HAVASI ESTİ
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here