Bodrum’da ‘Süper Kanlı Mavi Ay’ tutulması 

0
43

Bodrum’da vatandaşlar kanlı ay tutulmasını ilgiyle izlendi. Yüksek yerlere çıkanlar ayın muhteşem manzarasınI izlerken bol bol fotoğraf çekti.
Bu yılın ilk önemli doğa olayında süper kanlı ay tutulması gerçekleşti. Muğla’nın Bodrum ilçesinde ise saat 18.55 ile 19.50 arasında izlenen ‘Süper Kanlı Mavi Ay’ tutulmasını görmek isteyen vatandaşlar Değirmenler Tepesi ile 3 bin yıllık antik Myndos Kapısı’nın sur duvarları üzerine akın etti. Ay’ın Dünya’ya en yakın konumda olduğu ‘Süper Kanlı Mavi Ay’ tutulması için 9 yaşındaki kızı Karya Akgün ile Myndos Kapısı surlarına çıkan Selma Akgün (40), yaklaşık yarım saat ayın doğal güzelliğini seyretmenin keyfini yaşadıklarını söyledi. Akgün, “Ay’ın en güzel hallerinden birini bugün izledik, hava çok güzel ve açıktı, bu nedenle Ay’ı net olarak görebildik. Ancak söylenilen kırmızı rengi çok da algılayamadık ama kızımla birlikte muhteşem bir doğa olayının tanığı olduk” dedi.

Paylaş
Önceki İçerikİyi Parti Bodrum Ticaret Odasını Ziyaret Etti
Sonraki İçerikKGF Bodrum Şube Müdürü Emekliye Ayrılıyor
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here