bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum’da ‘’ Sokak Hayvanlarına Merhamet ‘’ Konulu Hikâye Yarışması

allkaria

Bodrum’daki ortaokul öğrencileri arasında ‘’Merhamet Sokakta’’ sloganıyla hikaye yarışması açıldı. Bodrum Şehit Türkmen Tekin Anadolu İ.H.L tarafından açılan yarışmaya ilçenin merkez, mahalle ve köylerindeki tüm ortaokul öğrencileri katılabilecek.
Son başvurunun 15 Kasım 2018 günü olan hikaye yarışmasının ödüllerinin ise toplamda 1000 lira olacağı açıklandı.
Bodrum Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bodrum’un yarası olan sokak hayvanlarına yöneliyor. Özellikle kış aylarında sokaklarda terk edilmiş çok sayıda sokak hayvanı, merhamet ve vicdan duygusunu sorguluyor. Bu yarışmayla öğrencilerin merhamet duygusunun önemini kavraması amaçlanıyor.
Sivil toplum örgütleriyle iş birliği yapılan yarışma sonucunda ödüllendirilen ve seçilen eserlerle bir kitap oluşturulacağı ve bu kitabın ‘’hayvan sevgisi ve hayvanları koruma ‘’ alanında önemli bir işlevi olacağı belirtildi.
Yarışmayla ilgili bilgi almak isteyen öğrenciler ve öğretmenler, Türkçe öğretmeni Alaaddin BEKEN’le irtibat kurarak yarışmaya hazırlanabilirler. Bilgi almak için bekenbjk@hotmail.com e-posta adresine sorular yazılabilecek. Şartnamede ayrıca Whatsapp iletişim numarası da yer alıyor.
03.12.2018 tarihinde sonuçlar açıklanacak ve 10.12.2018 tarihinde Heredot Kültür Merkezi’nde yapılacak ödül töreni yapılacak.
Yarışmaya Bodrumlu ortaokul öğrencilerinin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ