Bodrum’da şiddetli rüzgar olumsuzluk yarattı

Bodrum’da bu sabaha karşı etkisini artıran şiddetli rüzgar nedeniyle asırlık ağaçlar devrildi, balıkçı tekneleri battı.
Bodrum’da dün akşam başlayan rüzgar, sabaha karşı etkisini artırarak fırtınaya dönüştü. Yalıkavak, Gündoğan, Turgutreis ve Göltürkbükü mahallelerinde balıkçı barınağı dışında kalan tekneler battı. Bodrum- Datça ve Bodrum- İstanköy (Kos) seferleri iptal edildi. Özellikle sahil kesimlerinde etkili olan fırtına nedeniyle, Gümüşlük Mahallesi’nde denizin renginin aniden değiştiği görüldü. Masmavi deniz, kahverengiye büründü. Güllük’ten İsrail’e yük götüren kuru yük gemileri, Ortakent-Yahşi ve Bitez koylarına sığınmak zorunda kaldı. Açık denizde saatteki hızı 80 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle dalga yüksekliği 4 metreyi aştı. Fırtınanın iki gün daha etkisini sürdüreceği belirtildi.
UÇAK FIRTINA NEDENİYLE BODRUM’A İNEMEDİ
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan havalanıp, Milas-Bodrum Havalimanı’na saat 16.05 sıralarında inmesi beklenen bir havayolları şirketine ait yolcu uçağı, fırtına nedeniyle Milas Bodrum Havalimanı’na inemeyince İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na yönlendirildi.
Uçaktaki yolculardan market işletmecisi, evli 2 çocuk babası Mehmet Gür (45), “Hava şartları nedeniyle uçağımız İzmir’e yönlendirildi. Uçağın bir süre bekledikten sonra Bodrum’a hareket edeceği bildirildi. Ancak, ben de dahil bir grup yolcu karayolu ile Bodrum’da dönmeyi tercih ettik. Şu an halen İzmir’de bekliyoruz. Bir grup yolcu ise tekrar uçağa bindi” dedi. Gür, fırtınanın şiddetini azaltması nedeniyle iniş ve kalkışlarda yaşanan sıkıntının ortadan kalkması üzerine uçağın Milas-Bodrum Havalimanı’na dönüp, yeni yolcuları alarak tekrar İstanbul’a hareket edeceğinin bildirildiğini de söyledi.

leave a reply