Bodrum’da Sezona Devam

Hemen hemen tüm otellerin fulll çektiği 2018 yaz sezonu henüz bitmedi. Özellikle herşey dahil programı uygulayan 5 yıldızlı oteller’de kalacak yer yok.
Geçen yıllarda otellerin bir çoğunun eylül sonunda kapılarını kapattığını söyleyen turizmciler, bu sezon durumun değiştiğini, 5 yıldızlı otellerin %100 doluluk oranıyla sezona devam ettiğini söylediler. Özellikle Balkan ülkelerinden gelen turistler, bol bol alış veriş yaparak esnafında yüzünü güldürüyorlar.
Sezon sonuna doğru, Ukranyalı, İskoçyalı, İngiliz, Yugoslav, Bulgaristan ve Kosova’dan gelen turistler Bodrum güneşinden yararlanırken, alış veriş yapmayı da ihmal etmiyorlar.
Sezonun uzamasının sebebinin döviz kurları olduğunu söyleyen turizmciler, fiyatları yükseletemedikleri için, bunun kendilerine yararı olmadığını sadece sürümden kazandıklarını söylediler.
Öte yandan yaz başında Bodrum’a tatil için geldiklerini söyleyen Ukranyalı turistler Oleg-İnna Pavliv çifti, “O zaman Bodrum’a aşık olduk. Fiyatları ve döviz kurunu duyunca tekrar geldik. İkinci gelişimiz bize yarı yarıya daha ucuza geldi.” dediler.

leave a reply