bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

BODRUM’DA ÖRNEK İŞBİRLİĞİ

allkaria

Bodrum’un katı atık sorunu için AK Parti İl Başkanı Kadem Mete’den yer önerisi geldi. Bu gelişme, Başkan Kocadon’u ve Bodrumluları sevindirdi

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Muğla milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ün de katılımıyla partisinin Muğla İl Başkanlığı’nda, geçen pazartesi günü bir basın toplantısı düzenlendi. Mete, toplantıda Bodrum’un 40 yıllık sorunu olan katı atık depolama sorununun çözümü için bertaraf tesisi yapılmak üzere iki ayrı arazi bulunduğunu söyledi.

Bodrum çöplük alanının ruhsatsız olduğunu vurgulayan Mete, “Elverişsiz olan bu alanın Orman ve Su İşleri Bakanlığ’nın Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmek üzere yaptığı kazı çalışması sırasında antik kalıntılar çıkınca bu proje iptal edildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin talebi üzerine, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın talimatıyla milletvekillerimiz Hasan Özyer ve Nihat Öztürk tarafından, uygun yer bulunması için çalışma başlatıldı.
Bodrum’a katı atık bertaraf tesisi kurulabilecek iki alan belirlendi. Birinci alan 689 dönüm, diğeri ise 588 dönümden oluşuyor. İkisi de Hazine arazisidir. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin talep etmesi halinde bu iki alandan biri Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum Katı Atık Toplama Merkezi yapılmak üzere tahsis edilecek. Bu yerlerin koordinatlarını Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ilettikten sonra onların belirlenen bu yerlerden birini tercih etmelerini sağlayacağız” dedi.
‘Destek çok önemli’
Mete’nin bu açıklaması, CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodrumluları sevindirdi. Başkan Kocadon, “Bodrum için ilimiz için gerçekten müjdeli bir haber. AK Partili yöneticiler ve Valimizin destekleriyle bu aşamaya gelinmesi çok önemli bir olay” diye konuştu.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ