bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Küçük Kızları Uyuşturucu ile İstismar Eden 15 Kişi Adliyede

Küçük Kızları Uyuşturucu ile İstismar Eden 15 Kişi Adliyede
pisisoft

Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde “Küçük yaştaki kız çocuklarının cinsel istismarı, çocuklara uyuşturucu ve uyarıcı madde içirilmesi ve teşvik edilmesi” suçlamasıyla ilgili olarak 27 şahısla ilgili verilen gözaltı kararı sonrası yakalanan 15 kişiyi yakalayarak adliyeye sevk etti.

Bodrum‘un da dahil olduğu organize suç şebekesine yönelik operasyonda Muğla‘da 27 şüpheli ile ilgili verilen gözaltı kararı sonrası 15 kişi yakalanarak adliyeye sevk edildi..12 kişinin ise halen arandığı bildirildi.
Bodrum Ilçe Jandarma Komutanlığı‘nca Planlı Faaliyet kapsamında, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı‘nın 2020/1897 sayılı soruşturma numarası ile yürütülmekte olan “Küçük yaştaki kız çocukların cinsel istismarı, çocuklara uyuşturucu ve uyarıcı madde içirilmesi ve teşvik edilmesi” olayı ile ilgili olarak;Mağdur kız çocukları  S.Ü., İ.Ö., İ.B.’dan alınan ifadeleri, mağdurlara yaptırılan fotoğraflı teşhisler, telefon incelemeleri, araştırma ve soruşturmalar ile istihbari çalışmalar neticesinde; evinden kaçan 12, 13 ve 14 yaşlarındaki 3 kız çocuğuna yönelik, anılan suçlarını işledikleri iddia edilen toplam 27 şüpheli şahıs ile ilgili olarak, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararına istinaden 17 Haziran 2020 Çarşamba günü sabah saatlerinde eş zamanlı olarak operasyon yaptı.
Mağdur kız çocuklarının alınan ifadeleri, fotoğraflı teşhisler, telefon incelemeleri, araştırma ve soruşturmalar ile istihbari çalışmalar sonucunda, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığınca kimlikleri belirlenen 27 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Jandarma ekiplerince düzenlenen eş zamanlı operasyonda,  Muğla ili ve ilçelerinde ikamet eden 20 şüpheli şahıstan; Bodrum ilçesinde ikamet ettikleri tespit edilen 9 şüpheli şahıs, Ortaca ilçesinde ikamet ettikleri tespit edilen 2 şüpheli şahıs, Milas ilçesinde ikamet ettikleri tespit edilen 2 şüpheli şahıs, Dalaman ilçesinde ikamet ettikleri tespit edilen 2 şüpheli şahıs olmak üzere toplam 15 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Adreslerinde tespit edilemeyen 5 şüpheli şahsın yakalanması için çalışmalara devam edildiği öğrenildi. Muğla ili dışında ikamet ettikleri tespit edilen 7 şüpheli şahıs ile ilgili olarak yakalanmaları ve ifadeleri alınmak maksadıyla Bodrum C. Başsavcılığınca ilgili birimlere talimat yazıldığı da edinilen bilgiler arasında.

Gözaltına alınan 15 şahıs Jandarma‘daki işlemlerinin ardından yoğun güvenlik önlemleri arasında adli makamların karşısına çıkarıldı. Şahısların adliyedeki işlemleri devam ediyor.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ