BODRUM’DA “OKUMAK YAŞAMAKTIR”  SERGİSİ AÇILDI

0
39

Yalıkavak Neşe Doğan İlkokulu öğrencileri “Okumak Yaşamaktır” projesi kapsamında 81 il ile aynı zamanda yapılan etkinlikler Heredot Kültür Merkezinde sergilendi. Sergi açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin gerçekleştirdi.
Fransa ve bazı Avrupa ülkelerinin ortaklığıyla Türkiye’deki 81 ilde E-Twinning kapsamında uygulanan “Okumak Yaşamaktır” projesine “Okumak Aydınlığa Kanat Çırpmaktır” sloganı ile katılan Neşe Doğan İlkokulu öğrencileri hem Bodrum’da bulunan tarihi yerleri gezdiler, hem de bu özel mekânlarda kitap okudular. Proje kapsamında 16 ülke ve 81 il ile aynı zamanda Bodrum’da da Neşe Doğan İlkokulu sınıf öğretmeni ve proje sorumlusu Zeynep Aydın idaresinde ki 22 öğrenci 130 fotoğrafla sergilerini düzenlediler.
Proje Hedefleri:
1. Dünya’da kitap okumaya dikkat çekmek
2. Okuma sevgisi ile kültürel tanıtımı birleştirmek.
3. Öğrencilerin analitik düşünen, düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden sorgulayan ve tartışan, güzellik duygusu ve estetik anlayışı gelişmiş, kültürlü, millî ve manevi değerlere sahip, yüksek karakterli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlamak,
4. Kitap okuma alışkanlığı kazandırılmış bir toplum oluşturmak,
5. Kitap okuma sayesinde düşünce eğitimini desteklemek, böylece akıcı konuşma etkili yazma, yorumlama gibi becerileri geliştirmek.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin; “Projemize 6-11 yaş aralığında 22 öğrencimiz katıldı. Yaklaşık 2.5 ay süresince çocuklarımız Bodrum’un çeşitli tarihi mekanlarında kitap okudular. Kitap okuma bilincini çocuklara aşılamak, kitap okumaya her kesimin dikkatini çekmek ve dünyaya bir mesaj vermenin amaçlandığı proje sonunda sergimizi de açmanın mutluluğu içerisindeyiz. Emeği geçen öğretmenimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Paylaş
Önceki İçerikVEDAT TÜRKMEN ORTAOKULU’NDA 10. BİLİM ŞENLİĞİ
Sonraki İçerik“İYİ”LER ESNAFLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here