bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum’da Maske Kullanımı Yüzde 30’un Altında

Bodrum’da Maske Kullanımı Yüzde 30’un Altında
allkaria

Bodrum, cadde ve sokaklarında dolaşan yerli turistlerin maske kullanım oranı yüzde 30’un altında. Bayram nedeniyle nüfusu 1 milyona yaklaşan Bodrum’da Covid 19 tedbirleri nedeniyle alınması gereken tedbirler hiçe sayılıyor.
Kurban Bayramı tatilinden yararlanarak Bodrum’a tatile gelen tatilciler, sokaklarda maskesiz dolaşıyor. Bundan bir hafta öncesine kadar maske kontrolü yapan polis ve bekçiler cadde ve sokaklarda görünmüyor.
Bodrum Merkez, Yalıkavak, Bitez, Ortakent, Turgutreis, Gündoğan, Göltürkbükü’nde sokaklarda dolaşan tatilcilerin yüzde 30’ünda maske görülüyor. Maske kullananlar da bu maskelerini çene altında veya kollarında olduğu tutuyor.

Çarşı ve Pazarlarda Kontroller Sona Erdi

Geçtiğimiz haftalarda Bodrum’da kurulan çarşı ve pazarların girişlerinde görev alan Belediye zabıta ekipleride bu görevlerini bıraktı. Semt Pazarlarının tüm girişleri açıldı. Herhangi bir dezenfektaktan kullanımı ve maske kontrolü olmaksızın pazarlara giren Bodrumlular, “Bugüne kadar virüs vardı da şimdi bittimi” diye kendilerini alamadılar.

Corona virüs salgınında ikinci dalga endişesi yaşanırken birçok şehir gibi Bodrum’da da sokağa maskesiz çıkmak yasak. Uzmanların sık sık uyarıda bulunduğu, sosyal mesafe ve belli illerde maske takma gerekliliğine uymayanlara para cezası kesilebiliyor. Peki maske takma zorunluluğu olan iller hangileri? İşte maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu şehirler…

MASKE TAKMANIN ZORUNLU OLDUĞU İLLER

Corona virüs salgınında Muğla başta olmak üzere Kütahya, Kars, Elazığ, Erzurum, Iğdır, Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu, Kocaeli, İzmir, Mardin, Amasya, Malatya, Zonguldak, Karaman, Diyarbakır ve Bursa’da maskesiz sokağa çıkmak yasak.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ