Bodrum’da makilik yangını

0
35

Bodrum Yalıkavak’ta, makilik ve otluk alanda çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı.
Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Yalıkavak Mahallesi Küdür mevkindeki makilik, otluk alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kuvvetli rüzgarla kısa sürede yayılan yangına, Muğla Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye araçları ve Bodrum Orman İşletme Şefliğine ait arazözler ile müdahale edildi.
Yangın, ekiplerin hızlı müdahalesiyle yaklaşık 2 saatte kontrol altına alındı. Ekiplerin soğutma çalışmaları devam ediyor.
Bu arada, ekiplerin yangın söndürme çalışmalarına, Yalıkavak açıklarında demirli teknelerin kaptanları destek verdi. Lüks teknelerin projektörlerini açan kaptanlar, bölgeyi aydınlatarak ekiplerin çalışmalarını daha kolay yürütmelerini sağladı.
Yangın nedeniyle yaklaşık 5 hektar makilik ve otluk alanın zarar gördüğü bildirildi.

Paylaş
Önceki İçerik“The Bodrum Cup” yelken yarışlarına rüzgar engeli
Sonraki İçerikJCI Bodrum Şubesi’nden ziyaret
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here