bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum’da kadınlar günü yürüyüşü düzenledi

Bodrum’da kadınlar günü yürüyüşü düzenledi
allkaria

Bodrum’da, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yürüyüş düzenlendi.
Bodrum Kadın Dayanışma Derneği ve Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü Yürüyüşü’ düzenledi. Yürüyüşe 100’e yakın kadın ellerinde dövizler ve kadını temsil eden simgelerle katıldı. Neyzen Tevfik Caddesi’nde başlayan yürüyüş İskele Meydanı’nda son buldu. Kadınlar, ‘Zıkkımın kökü dolapta İsyan sokakta’, ‘Kürekler elimizde, süpürge belimizde alana gidiyoruz, alana’, ‘Yaşasın kadın dayanışması’, ‘Kadınlar artık susmayacaklar’, ‘Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz’ ve “Gelsin baba, gelsin koca, gelsin devlet, gelsin cop. İnadına isyan, inadına özgürlük” sloganları atarak yürüdü.
Bodrum Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Figen Erozan; kadılarla birlikte sömürüye, cinsiyetçiliğe, eşitsizliğe ve şiddete karşı duruşlarını ve isyanlarını dile getirdiklerini ve mücadeleden vazgeçmeyeceklerini söyledi.
Yürüyüşün ardından İskele Meydanı’nda bendir, davul ve düdük çalarak şarkılar söyleyen kadınlar etkinliğin ardından olaysız dağıldı.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ