Bodrum’da “Kadın ve Çiçekler” defilesi

0
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, moda tasarımcısı Ayşe Gedikoğlu'nun hazırladığı "Kadın ve Çiçekler" defilesi düzenlendi. ( Osman URAS - Anadolu Ajansı )
Muğla’nın Bodrum ilçesinde, moda tasarımcısı Ayşe Gedikoğlu’nun hazırladığı “Kadın ve Çiçekler” defilesi düzenlendi. 

Bodrum’da, moda tasarımcısı Ayşe Gedikoğlu’nun hazırladığı “Kadın ve Çiçekler” defilesi düzenlendi. 

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’ndeki defilede koton ve ipek kumaşlarla hazırlanan kıyafetleri mankenlerin yanı sıra tiyatro oyuncusu Oya İnci sergiledi. 

Defile için 85 kıyafet hazırladıklarını belirten Ayşe Gedikoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kadınların çiçek olduğunu düşünerek böyle bir koleksiyon hazırladıklarını söyledi.

Kıyafetleri çiçeklerle bütünlediklerini dile getiren Gedikoğlu, “Kadının aynı zamanda narin bir çiçek ve bir doğurganlık olduğunu da vurgulamak istedik. 15 mankenimiz var. Bu sene biraz daha güncel ve otantik kıyafetlerimizi öne çıkardık. Anne, kız, anneanne, torun kıyafetlerimiz var.” dedi. 

Paylaş
Önceki İçerikBodrum’da “Hayvanlar ve Biz” sergisi
Sonraki İçerikTurizm cenneti Bodrum’un turistleri cezbeden müzesi
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here