Bodrum’da “Hayvanlar ve Biz” sergisi

0
40
İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan "Hayvanlar ve Biz" adlı sergi, Muğla'nın Bodrum ilçesinde açıldı. Down sendromlu, otizmli ve mental farklılığı bulunan bireylerle hazırlanan sergi, Bodrum Marina Çarşısı'nda beğeniye sunuldu. ( Osman URAS - Anadolu Ajansı )
İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan “Hayvanlar ve Biz” adlı sergi, Muğla’nın Bodrum ilçesinde açıldı. Down sendromlu, otizmli ve mental farklılığı bulunan bireylerle hazırlanan sergi, Bodrum Marina Çarşısı’nda beğeniye sunuldu. ( Osman URAS – Anadolu Ajansı )
İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan “Hayvanlar ve Biz” adlı sergi, Muğla’nın Bodrum ilçesinde açıldı. Down sendromlu, otizmli ve mental farklılığı bulunan bireylerle hazırlanan sergi, Bodrum Marina Çarşısı’nda beğeniye sunuldu. ( Osman URAS – Anadolu Ajansı )
İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan “Hayvanlar ve Biz” adlı sergi, Muğla’nın Bodrum ilçesinde açıldı. Down sendromlu, otizmli ve mental farklılığı bulunan bireylerle hazırlanan sergi, Bodrum Marina Çarşısı’nda beğeniye sunuldu. , Sergiye, yabancı turistlerde ilgi gösterdi. ( Osman URAS – Anadolu Ajansı )

İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan “Hayvanlar ve Biz” adlı sergi, Muğla’nın Bodrum ilçesinde açıldı.

Down sendromlu, otizmli ve mental farklılığı bulunan bireylerle hazırlanan sergi, Bodrum Marina Çarşısı’nda beğeniye sunuldu. Akşam açılan sergiye, yabancı turistlerde ilgi gösterdi.

Açılan serginin, zihinsel engelli bireylerin sesini sanat yoluyla duyurmak ve farklı bireylerin hayatın her alanında olduklarını göstermek için düzenlenen ve 3 etaptan oluşan “Hayat ve Biz” projesinin ikinci etabı olduğu belirtildi.

“Hayvanlar ve Biz” sergisindeki eserlerin, gençlerin değişik kostümlerle, farklı temalar içeren fotoğrafları, daha önce çekilmiş farklı hayvanlarla fotoğrafları birleştirilmesinden oluşuyor.

Marka danışmanı ve projenin uygulayıcısı Hakan Kural, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Projenin amacı, toplumda zihinsel engelli diye tanımlanan bireylerin kendi ayakları üzerinde durabileceğini, aynı zamanda bir marka, bir projede yer alarak projenin taşıyıcı öğesi olabileceğini göstermekti.” dedi.

Projenin “Sanat ve Biz” adını taşıyan ilk etabında dünyanın resim sanatına damga vuran ressamlarının 12 klasik eseri, down sendromlu gençlerin fotoğraflarıyla birleştirildiği ve geçen yıl sergilendiğini anımsatan Kural, şöyle konuştu:

“Bu bir sosyal farkındalık projesi ve onlara bir yaşam köyü yapmaya yönelik proje. Burada önemli olan onların yüzleriyle, bedenleriyle, akıllarıyla, emekleriyle bu işin bütününde olmaları. Onların marka yüzü olarak yer almaları. Bu  bizim gençlerimize özgüven sağlıyor. Hem de diğer engelli diye tanımlanan ya da ebeveynleri tarafından engelli diye tanımlanarak bir şey  yaptırılmayan çocuklar için örnek teşkil ediyor. Hedefimiz Türkiye’de herkesin bu projeyi bilmesi. Yurt dışında da sergiler açılacak.”

Sergi 13 Ağustos’ta sona erecek.

3 etaptan oluşan “Hayat ve Biz” projesinin son etabının ise “Tarih ev Biz” olacağı öğrenildi.

Paylaş
Önceki İçerikBodrum’da “huzur” operasyonu
Sonraki İçerikBodrum’da “Kadın ve Çiçekler” defilesi
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here