Bodrum’da Fırıncı Ozan hayvanları elleri ile besliyor

Bodrum'daki turizm işletmelerine ekmek satışı yapan 41 yaşındaki fırıncı Ozan Bilgin, yol güzergahındaki sokak hayvanlarına aracındaki ekmekleri elleriyle yediriyor 

0
Muğla'nın Bodrum ilçesindeki turizm işletmelerine ekmek satışı yapan fırıncı Ozan Bilgin (fotoğrafta), yol güzergahındaki sokak hayvanlarını elleriyle besliyor. Sokak hayvanlarının yanı sıra tavuklar ile denizdeki ördek ve kazları elleriyle besleyen hayvan dostu Ozan Bilgin, hayvanların kış aylarında zor şartlarda yaşamlarını sürdürdüğünü belirtiyor. ( Ali Ballı - Anadolu Ajansı )
Muğla’nın Bodrum ilçesindeki turizm işletmelerine ekmek satışı yapan fırıncı Ozan Bilgin, yol güzergahındaki sokak hayvanlarını elleriyle besliyor.

İslamhaneleri Mahallesi’nde yaşayan iki çocuk babası 41 yaşındaki Ozan Bilgin, 20 yıldır fırıncılık yapıyor.

Turgutreis ve Gümbet Mahallesi’ndeki iki ayrı bölgede şubesi bulunan fırında çalışan Bilgin’in yolu her sabah Gümbet dolgu alanındaki kedi, köpek ve tavuklar ile denizdeki ördek ve kazlarla kesişiyor.

Bodrum halkı tarafından “Fırıncı Ozan” olarak tanınan Bilgin’in ekmek dağıtımı yaptığı minibüsü sabah saatlerinde gören sokak hayvanlarının verdiği tepki görenlerin dikkatini çekiyor.

Aracın durduğunu görür görmez bulundukları yerden yola gelen kediler, minibüsün etrafını sarıp yiyecek bekliyor. Sokak hayvanlarının yanı sıra tavuklar ile denizdeki ördek ve kazları elleriyle besleyen hayvan dostu Ozan Bilgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hayvanların kış aylarında zor şartlarda yaşamlarını sürdürdüğünü belirtti.

“Arabamı görünce koşarak geliyorlar”

Bu hayvanlara biraz olsun destek olmaya çalıştığını ifade eden Bilgin, şunları dile getirdi:

“Her sabah onlara yiyecek verip karınlarının doyduğunu görünce çok mutlu oluyorum. Kedi ve köpek yavrularının özellikle kışın yaşamaları çok zor. Yavru hayvanlara ayrı bir özen gösteriyorum. Onlara gücüm yettiğince destek olmaya çalışıyorum. Hayvanların yaz aylarında sıkıntıları olmuyor, ancak kış aylarında çok aç kalıyorlar. Her sabah beni bekliyorlar. Artık onlar da ben de çok alıştık. Gücüm yettiğince, ben bu işi yaptığım sürece, onları aç bırakmayacağım.”

 “Her sabah onlarla yakından ilgileniyor”

“Fırıncı Ozan”dan ekmek alan otel çalışanlarından Murat Dönmez, Bilgin’i, “iyi kalpli bir insan” olarak değerlendirdi.

Bilgin’in her sabah hayvanlarla yakından ilgilendiğini belirten Dönmez, “Her gün kedi, köpek ve ördeklere yiyecek bırakıyor. Her sabah onlarla yakından ilgileniyor. Karınlarını doyuruyor. Sırf ördekleri görmek ve karınlarını doyurmak için muhakkak bu bölgeye uğruyor. Ona ‘Hayvanların fırıncı Bilgin’i diye sesleniyoruz” ifadesini kullandı.

KAYNAKAA
Paylaş
Önceki İçerikDokuzuncu sınıfların ölçme ve değerlendirme sınavları tamamlandı
Sonraki İçerikTüketici güven endeksi 58,2 oldu
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here