Bodrum’da Filmlerdeki Gibi Kovalamaca Sonunda Cezaevi Firarisi Yakalandı

Daha önce Bodrum, Akyarlar Jandarmasının sorumluluk bölgesinde oturan ve cezaevi firarisi Gökhan Özadenç,Jandarmanın sıkı takibi sonunda ailesini ziyareti sırasında yakalandı.

Daha önce Bodrum, Akyarlar Jandarmasının sorumluluk bölgesinde oturan ve cezaevi firarisi Gökhan Özadenç,Jandarmanın sıkı takibi sonunda ailesini ziyareti sırasında yakalandı.

Hakkında 9 farklı hırsızlık, 4 farklı konut dokunulmazlığını ihlal etme, 1 işyeri dokunulmazlığını ihlal etme, 1 kamu malına zarar verme, 1 mala zarar verme, 1 hükümlü veya tutuklunun kaçması, 1 tehdit, 1 hükümlü veya tutukluların ayaklanması, suçlarından toplam 18 farklı suçtan arama kararı bulunan Gökhan Özadenç, yakalanmamak için sürekli kılık değiştirdiği ve sürekli farklı araçlar kullandığını öğrenen jandarma, son olarak 06 FJ 5677 plakalı aracı kullandığı, Akyarlar Mahallesi Kemer Mevkii’nde bulunan ailesinin yanına geleceği yönünde duyum alınması üzerine tedbir aldı.

Jandarma Komutanlığına bağlı Jasat Timi, Kom Takip Timi ve İstihbarat Timi tarafından sivil araçlar ile bahse konu aracın gizli bir şekilde takibe aldı ve cezaevi firarisi Gökhan Özadenç’in, yakalanması için, tedbir alırken, muhtemel kaçış istikametlerini de kesti. Turgutreis Jandarma Komutanlığı ve Akyarlar Jandarma Komutanlığı asayiş timleri tarafından kontrol altına alındı.

Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı motorize timinin bölgeye takviye amaçlı çağrıldığı, 06 FJ 5677 plakalı Audi Q7 marka aracın Kemer Mevkii’nde tespit etti. Araca dur ihtarında bulunan jandarma, aracın hızla kaçmaya başlaması üzerine, sivil timler ve motorize timler tarafından araç takip edilerek durduruldu. Gökhan Özadenç, yanında bulunan S. O., E. G.  ve E. K.’ye rağmen kaçmaya çalışırken kıskıvrak yakalandı.

Cezaevi firarisi Gökhan Özadenç, hakkındaki işlemlerin tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edileceği, beraber yakalandığı arkadaşları S. O., E. G.  ve E. K. ise yardım ve yataklık yapmak suçunda haklarında dava açılacağı bildirildi.

leave a reply