Bodrum’da engelsiz etkinlik

3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebi ile Bodrum'da bando eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşe ve dans gösterisine fiziksel ve zihinsel engelliler de katıldı 

0
Bodrum’da, aralarında fiziksel ve zihinsel engellilerin de bulunduğu grup, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerde keyifli dakikalar yaşadı.

Bodrum Kaymakamlığı ile Bodrum Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, rehabilitasyon merkezlerinden öğrencilerin katılımıyla bir dizi kutlama etkinliği düzenlendi.

Bodrum Otogarı’ndan Bodrum Belediye Meydanı’na kadar bando eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşe, vatandaşlar ve ilçede bulunan tatilciler de destek verdi.

Belediye meydanında düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve Atatürk büstüne çelenk konuldu. Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda devam eden etkinlikte, öğretmenleri eşliğinde dans gösterisi sunan engelliler, gönüllerince eğlendi.

Aileleriyle renkli görüntüler oluşturan çocuklar, şiirler okuyup şarkılar söyledi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, etkinlikte yaptığı konuşmada, engelli veya engelsiz bireylerin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, engellerle mücadele etmenin herkesin toplumsal görevi ve sorumluluğu olduğuna işaret etti.

– “Bu sadece eğitim değil, gönüllülük işi”

Bodrum Halk Eğitim Merkezi kurslarında öğretmen Didem Barka da öğrencilere terapi olması bakımından, el sanatları ve dans kursları verdiklerini anlattı.

Engellilerin aktif olmaları için çalışmalar yaptıklarını belirten Barka, “Biz onlara istedikleri yaşa kadar eğitim veriyoruz. Dans, spor ve el işi aktiviteleri onlara terapi gibi oluyor. Okulda çok mutlular. Bu sadece eğitim değil, gönüllülük işi. Böyle zamanlarda duygulanıyoruz.” diye konuştu.

Barka, engelli bireylere emek verildiği takdirde, karşılığının çok iyi alındığını da vurguladı.

Paylaş
Önceki İçerikBodrum’da yaşanan selin sebebi sık yapılaşma
Sonraki İçerikİYİ Parti Bodrum Yönetiminde Görev Değişimi
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here