bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum’da Engelliler Haftası etkinliği

allkaria

Bodrum’da, Engelliler Haftası kapsamında, yürüyüş gerçekleştirildi, çeşitli gösteriler sunuldu.
Bodrum Otogarı’nda bir araya gelen engelliler, bando takımı eşliğinde Belediye Meydanına yürüdü. Bazılarına yakınları, öğretmenleri ile arkadaşlarının eşlik ettiği engelliler, “Sevgi engel tanımaz”, “En büyük engel sevgisizliktir”, “Hayatı paylaşmak için engel yok” ve “Karanlığa bir ışık da sen yak” yazılı döviz ve pankartlar taşıdı.
Belediye Meydanı’nda Atatürk heykeline çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.
Farklı okul, dernek ve vakıftan engeli bireylerin yer aldığı etkinlik, İskele Meydanı’nda çeşitli gösterilerle devam etti. Etkinlikte engelli bireyler şarkılar söyledi, şiirler okudu.
Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, herkesin birer engelli adayı olduğunu söyledi.
Engelli olduktan sonra hayata küsmemek ve yaşamı sevmek gerektiğini belirten Yılmaz, şöyle konuştu:
“Engelli de olsanız, hayat yaşamaya değer ve güzel. Hepimizin görevi ve sorumluluğu engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak. İlçemizde gerçekten engelli kardeşlerimize yönelik çok önemli faaliyetler yürüten kuruluşlarımız var. Mübarek ramazan ayında ibadet yapıyoruz. Engelli kardeşlerimize yardım etmek, onların hayatlarını kolaylaştırmak en güzel ibadettir.”
Yahşi Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmeni Tuba Tanrıverdi de insanların birbirinden farklı olabildiğini ancak eşit haklara sahip olduğunu ifade ederek, “Onların acıma duygusuna değil, sevgi ve anlayışa ihtiyaçları vardır. Onlara engel değil destek olalım.” dedi.
Etkinliğe, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Önder Batmaz, Ummahan Yurt, Bodrum Emniyet Müdürü Cüneyt Yörükoğlu, Bodrum Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin’inde aralarında yer aldığı bazı resmi daire ve kurum amirleriyle sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ