bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum’da Düğün Turizmi Genişleyecek

Bodrum’da Düğün Turizmi Genişleyecek
pisisoft

Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneğinin Bodrum Bölge Başkanlığına Fatih Öztarakçı Atandı

Bodrum Dünya’da 300 milyar dolarlık pazar hacmi olan ‘Düğün Sektörü’nde bu atamayla daha güçlü bir şekilde yerini alacak.

Dünya’da 300 milyar dolarlık pazar hacmi olan, düğün sektörü son birkaç yıldır Bodrum’da atağa kalktı. Geçtiğimiz yıllarda Bodrum’da farklı otellerde büyük maliyetlerle düğünler gerçekleştiren organizatörler, bundan sonra bu tür organizasyonların sayısının çoğaltılması için harekete geçildi.. Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl duraksayan düğün turizminin, önümüzdeki sezonlarda daha da hareketlenmesi bekleniyor.

Bodrum’un Turizm sektöründe yaptığı yeni açılımlarla adı sık sık gündeme gelen genç iş insanı turizmci Fatih Öztarakçı’ya Düğün Profesyonelleri ve Romantik Seyahatler Endüstrisinin temsil edildiği Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneğinin Bodrum Bölge Başkanlığı mazbatası verildi.

Mazbatayı iş insanı Fatih Öztarakçı’ya Bodrium Hotel’de yapılan bir törenle veren, derneğin Avrupa ve Asya’dan sorumlu Başkanı olan turizmci Murtaza Kalender, yaptığı konuşmada,

“Öncelikle Fatih Bey’i atamasından dolayı tebrik ediyorum. Bu Türkiye’deki ilk atamamız. Uluslararası Düğün Derneği olarak yapmış olduğumuz çalışmalarda sektörde Dünya’da 300 milyar dolarlık bir sektöre haiz. Bizim bu çalışmalarımızda Bodrum’un Dünya’da hak ettiği yeri almasını hedefliyoruz. Çünkü Bodrum gerçekten havalimanıyla ulaşımıyla, deniziyle karasıyla gerçekten müthiş bir destinasyon. Balayı turizmi için de çok iyi bir destinasyon. Bizim hedefimiz aslında 2022 yılında en az 50 tane ayrı düğünü, yani nitelikli düğünü Bodrum’a getirmek. Bodrum’daki turizmci paydaşlarımızla, iş ortaklarımızla kamu ve sivil toplum kuruluşları birlikte hedefimiz bu. 5-8 Eylül 2021 tarihleri arasında Uluslararası Düğün Profesyonellerini İstanbul’a getiriyoruz. İnşallah Fatih Bey’in çalışmasıyla ve Bodrum’daki meslektaşlarımızla 2022’deki etkinliğimizi Bodrum’a getirmeyi planlıyoruz. İnşallah başarılı oluruz. Düğün profesyonelleri, düğün sahiplerini düğünü yapacağı yeri organize eden kişilerdir. Örneğin düğün sahibi ‘bize 3 ayrı destinasyondan düğün yapabileceğimiz yerleri getirebilir misiniz?’ diye talep ediyor. Fiyat, kotasyon, resim ve oteli. İspanya, Türkiye veya başka bir ülke olduğu zaman Bodrum ve Türkiye’ye geldiklerinde avantaj sağlıyor. Çünkü oteline götürüyor, denizini, kumunu, güneşini görüyor. Networkünü, yani iletişim kuracağı kişileri görüyor. Dolayısıyla Düğün Profesyonelleri’nin Türkiye’ye gelmesi ve onlarla iletişim kurması, oradaki platformda yer almak çok önem arz ediyor.” dedi ve şöyle devam etti:

“Dünyada hızla büyüyen ve her yıl % 15’lik bir genişleme ivmesine sahip olan Uluslararası Düğünler ve Romantik Seyahatler sektörünün 300 milyarlık pastasından artık Bodrum’un da hak ettiği payı alması gerektiğini, daha önce birçok başarılı projelerle rüştünü kanıtlamış olan, vizyonuna ve bilgisine inanıp güvendiğim Sayın Fatih Öztarakçı’yı Bodrum Bölge Başkanı olarak atamaktan ötürü büyük kıvanç duymaktayım.”

Bodrum “Global Düğünler” merkezi haline gelmeli..

IADWP Avrupa ve Asya Başkanı Murtaza Kalender, “Sayın Öztarakçı ile, Bodrum için daha güzel ve iddialı projeler yürüterek ve dünyanın en lüks düğünlerini Bodrum’a taşıyarak, yerel Turizme katkı yapmak ve Bodrum Turizmini 12 aya yaymak hedeflerimiz arasındadır.” mesajını veren Muzaffer Kalender, “Bodrum’daki tüm Turizmci paydaşlarımızla bir araya gelerek Bodrum’u dünyanın global düğünler merkezi haline getirmek öncelikli hedefimiz olacaktır.” diye konuştu.

Hedefimiz 15. Toplantıyı Bodrum’a taşımak..

‘Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneği’nin Bodrum Başkanlığına layık görülen iş insanı Fatih Öztarakçı ise görüşlerini şu şekilde dile getirdi; “Öncelikle beni bu göreve layık gören IADWP Avrupa ve Asya’dan sorumlu Başkanı Murtaza Kalender’e teşekkürü bir borç bilirim.

Dünyanın hemen her tarafında yaklaşık 4 Bin 500 üyesi bulunan ve dünyanın en iyi düğün profesyonellerinin üyesi bulunduğu IADWP’nin bir temsilcisi olmaktan, Bodrum Başkanı olmaktan ötürü onur duydum.

Bodrum, kumu, güneşi, denizi, eğlencesi ve tesisleri ve üstün hizmet anlayışıyla, kentsel kimliğiyle destinasyon düğün Turizminde vazgeçilmez bir destinasyon olacaktır.

Bodrum’un düğün destinasyonu olarak dünyadaki tüm platformlarda tanıtarak, 300 Milyar dolarlık büyük pastadan Bodrum olarak bizler de hakkımıza düşeni almak istiyoruz.

Bodrum, koylarıyla, Havalimanlarıyla, lüks yatlarıyla ve yeni marka otelleriyle nitelikli düğünleri layıkıyla ağırlayacak potansiyele haizdir.

Burada, Turizmci paydaşlarımızla, Turizm STK’larıyla, resmi kurumlarla bir araya gelerek Bodrum’un hak ettiği yere gelmesini ve tüm bilgi birikimi ve tecrübelerimle bu beldeye en iyi şekilde hizmet ederek bu göreve layık olup Bodrum’un Turizm gelirlerini arttırarak, 12 aya yayılan Turizm hedefleriyle başarıya ulaşmayı hedefliyorum.

Bir kez daha, beni bu göreve layık gören IADWP yetkililerine teşekkür ederken Covid 19 sonrası dönemde atacağımız adımlarla bu krizi fırsata çevirmek için var gücümüzle çalışacağımı belirtmek isterim.” dedi.   

IADWP Hakkında…

Orijinal adı IADWP (International Association of Destination Wedding Professionals) olan Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneği,  Romantik seyahatlerde uzmanlaşmış Seyahat Acentelerini ve düğün Planlamacılarını eğitmeye yardımcı olmak amacıyla kuruldu. Eğitim konferanslarının ve fuarların yanı sıra, üyelerine, hedef düğünlerini ve balaylarını planlayan nişanlı çiftlerin ihtiyaçlarına hizmet eden destinasyonları, otelleri / tatil köylerini, fotoğrafçıları ve hizmet tedarikçilerini araştırmak için fırsat sunmak amacıyla,  10 yıl önce Mewed ismiyle ortaya çıktı, Meksika, Meksika tatil köyleri ve Meksikalı satıcılar hakkındaki bilgilerini arttırmakla ilgilenen hedef düğün profesyonelleri için konferanslar ve Fuarlar düzenleyerek yola çıkan IADWP, üyelerine her zaman endüstrinin ön saflarında olduklarından emin olmak için uluslararası konferanslar, seminerler, web seminerleri ve sertifikasyon programları sunan türünün en büyük temsilcisi haline geldi.

Bugün Uluslararası Düğünler ve Romantik Seyahatler alanında tek otorite olan dernek Türkiye’de Saygın Turizmci Murtaza Kalender tarafından, Avrupa ve Asya Başkanı vasfıyla temsil olunuyor.

Dernek, 2021 yılında 14.sü gerçekleşecek yıllık geleneksel etkinliğini İstanbul’da ve sektörün en başarılılarını seçeceği Wedding Awards yarışmasını da Antalya’da yapmak üzere karar aldı.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ