bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

BODRUM’DA DOĞA RÜZGARI ESECEK

BODRUM’DA DOĞA RÜZGARI ESECEK
REKLAM ALANI

Türkiye genelinde eğitimde fark yaratan konseptleri ile Doğa Koleji, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 124’üncü kampüsünü Bodrum’da açacak.
Kaliteli eğitim sistemi ile fark yaratan ve tercih sırasında en üst katmanlarda yer alan Doğa Koleji, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında Bodrum’da hizmete açılacak. Doğa Koleji yetkilileri, okulun konseptini ve eğitimdeki farkını anlatmak için basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Doğa Koleji İzmir Eğitim Koordinatörü Kıvanç Barlas ve Bodrum’da açılacak olan yeni okulun yetkilelerinin de katıldığı toplantıda Ali Rıza Lüle, Doğa Koleji’nin eğitimde fark yaratan konseptlerini, kaliteli eğitimin nasıl olması gerektiğini, Doğa Kolej’inde neler yapıldığı ve Bodrum Doğa Koleji ile ilgili hedeflerini paylaştı.
MUTLU ÇOCUK ÖĞRENİR, YETİŞKİNLİĞİNDE DE ÜRETİR
Lüle, “Her bir öğrenciye aynı titizlik ile yaklaşıyoruz. Dünya ile entegre olabilmek için belli bir alt yapı olması gerekiyor. Doğa Kollejinde de bu alt yapının olduğunu düşünüyoruz. Velilerin çocuğunu bir okula gönderirken aradığı şeyler Akademik başarı, öğretmen ve öğrencilerin kullandığı materyallerdir. Çünkü birisi eksik olursa öğrencide olan potansiyeli ortaya çıkarma ve kullanma şansı düşüyor. Günümüzde eğitim sürekli güncelleniyor ve biz de bu güncellenen eğitime ayak uyduruyoruz. Uygun materyaller ile eğitim yapılmazsa çocuktaki potansiyeli çıkaramazsınız. Doğa Kolejnde 452 yayın sadece kendi çocularımızın kullanması için var. Bizim mottomuz ‘Mutlu çocuk öğrenir, yetişkinliğinde de üretir.’ Çocuklarımıza bu motto ile yaklaşıyoruz. Çocuklarımız dünyayı yönetenlerin içinde olsun istiyoruz” dedi.
Bodrum’da açılacak olan Kampüs ilgili de konuşan Lüle, “Bodrum kampüsü için kayıtlarımız başladı. Doğa Kleji olarak Bodrum’u seçmemizin sebebi, biz Türkiye’nin her yerinde olmak istiyoruz. Yaklaşık bin 200 öğrenci kapasiteli bir kampüs inşaa ettik. Önümüzdeki yıl için 400-450 öğrenci beklentimiz var. Biz, Bodrum’dan illaki kar elde edeceğiz diye bir şey yok. Biz belli aralıklar ile çocuklarımız Antalya’da bir araya getiriyoruz. Bodrum, öğrencilerimizi buluşturabileceğimiz yer olabilir mi diye de araştırmalarımızı yaptık. Bodrum Doğa Koleji kampüsünde anaokulundan liseye eğitim verilecek. Bodrum rüzgarının Doğa’dan esecek” dedi.
Fen, Teknoloji ve Bilimle Ayrıcalıklı Lise Eğitimi
Lüle, “Bodrum kampüsünde yer alan Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, teknolojik ve bilimsel müfredatıyla geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedefliyor. Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önce başlayacaklar. Öğrencilerimiz bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs imkanına sahip olacaklar ve üniversite eğitimlerini yurtdışında sürdürebilecekler. Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerine, ilk yılı İngilizce hazırlık sınıfı dahil olmak üzere toplam 5 yıllık eğitim imkanı sunuyor. Müfredatı özenle hazırlanan fen ve teknoloji liselerinde ileri derece robotik ve kodlama, temel mühendislik, elektrik-elektronik, genetik dersleri sunduğu ayrıcalıklardan bazıları… İnovatif bir eğitimi benimseyen Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinde Anadolu lisesi ve Doğa Kolejinin lise MBA programı olan t-MBA müfredatı da devam ediyor. Ülkesine ve değerlerine bağlı, sorgulayan, donanımlı liderler yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi.
Hülya ELTEŞ

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ