bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum’da da Okullar Törenle Açıldı

allkaria

İlköğretim Haftası Bodrum’da kutlandı. Belediye Meydanında Çelenk Sunma Töreni ile başlayan kutlamalar, Mahinur Cemal Uslu Ortaokulunda düzenlenen törenle devam etti. Törene Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, şube müdürleri, idareciler, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katıldılar.
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Türkiye genelinde olduğu gibi Bodrum’da da başladı. Bodrum’da 26.096 öğrenci için ilk ders zili çaldı. 2100 öğrenci 1. Sınıfa başladı. İlköğretim haftası sebebi ile Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan törenler gerçekleştirildi. İlk olarak belediye meydanında çelenk sunma töreni daha sonra Mahinur Cemal Uslu Ortaokulunda tören düzenlendi.
Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin törende yaptığı konuşmada  “2018–2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk zili pazartesi günü çaldı. İlköğretim Haftası münasebetiyle burada toplanmış bulunmaktayız. Bu eğitim öğretim yılı evlatlarımıza, öğretmenlerimize ve bütün eğitim paydaşlarına hayırlı uğurlu olsun. Bu vatanı bizlere vatan yapan şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz.  Sevgili öğrenciler okul boyunca bir program doğrultusunda çalışıp öğretmenlerinizin ve anne babanızın önerilerini dikkate alırsanız eğitim yılı sonunda ve hayatınız boyunca başarılı ve mutlu olursunuz” dedi.
Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise:
“Bugün yeni eğitim sezonunu açıyoruz. Ben de 2018–2019 Eğitim Öğretim Yılını ilçemize, ülkemize milletimize, tüm eğitim camiamıza, öğrencilerimize, velilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Uzun bir tatil sürecinden sonra yine okullarımızı açıyoruz. Umuyorum iyi bir tatil olmuştur. İnşallah bu eğitim yılında da başarılı bir sezonu geçireceğimizi umuyorum. Zor bir maraton. İnşallah dinlenmek suretiyle enerjilerimizi tam toplamışızdır. Bu zor maratonu en iyi şekilde geçireceğimizi düşünüyorum” dedi.
Kaymakam Bekir Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin tören sonrası sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti, kitap dağıttılar.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ