bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum’da da maske üretimi başladı

Bodrum’da da maske üretimi başladı
dr mehmet aşık

Millî Eğitim Bakanlığının meslek liselerinde temizlik malzemelerinden sonra yeni tip korona virüs önlemleri kapsamında ayda 2 milyon cerrahi maske üretileceği kararının ardından Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Bodrum Halk Eğitim Merkezinde maske üretimi; Bodrum Bilim ve Sanat Merkezi,Gündoğan Fahriye Ilıcak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bahçeşehir Kolejinde siper maske üreten okullara dâhil oldu.

Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde eş güdüm hâlinde ilerleyen hijyenik maskeler kurumların acil ihtiyaçlarına cevap verecek. Okul yönetimi, öğretmenler ve personeller tarafından gönüllülük esasına göre üretilen sağlık maskeleri, görevlerine devam etmek zorunda olan kurumların acil maske ihtiyacına çözüm olması hedefleniyor.

Çok Kısa Sürede Maske Üretime Başlandı

Ülkenin ihtiyaç duyduğu hijyenik maskeyi üreterek açığı kapatmak istediklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz , “Dünyada ve ülkemizde yaşanan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle maske ve siper maske üretimi ile ilgili çalışmalarımıza başlamıştık. Gerekli çalışmaları tamamladıktan sonra, Millî Eğitim Bakanlığı’nın yönlendirmeleri doğrultusunda maske üretimi ile ilgili alt yapımızı gözden geçirip bakanlığın gönderdiği ekipmanlarla çok kısa sürede maske üretimine başladık. Mesleki eğitim okulları aslında belirli bir donanıma sahip, malzemeler temin edildiğinde hızlıca ihtiyaç duyulan koşullara uygun üretimi yapmaya her zaman hazırız. Hızlıca ilçemizde bu üretime başladık. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu hijyenik maskeye üreterek bir açığı kapatmak istiyoruz. Çalışmaya katkıda bulunan idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim” diye konuştu.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ