bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum’da da Aşılama Başladı…

Bodrum’da da Aşılama Başladı…
pisisoft

Türkiye genelinde olduğu gibi Bodrum’da da covid-19 hastalığına karşı aşılama süreci resmen başladı. Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgının hızını kesmesi umut edilen aşılama kampanyasının ilk etabında, Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Oğuz Şahin, Amerikan Hastanesi Başhekimi Dr. Yusuf Babayiğit, Acıbadem Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Feridun Çilli de kameraların önünde aşılarını oldular. İlk planda salgınla mücadelenin ön saflarında savaş veren sağlık çalışanları ve 65 yaş üstü vatandaşlar aşılanacak.

Sırada Bodrum’daki kamu ve özel sağlık kuruluşları ile serbest çalışan hekimler ve eczacılar ile çalışanlarının bu aşılamadan yararlanacakları bildirildi.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun Çin şirketi Sinovac’ın geliştirdiği koronavirüs aşısı CoronaVac’a acil kullanım onayı vermesi sonrasa ülke genelinde aşılama kampanyası başlatıldı.

Sağlık Bakanlığı, başta aile sağlık merkezleri olmak üzere tüm hastanelerde aşı hizmeti verileceğini açıkladı. Sağlık Bakanlığı, e-Nabız uygulamasına Covid-19 aşı durumu bilgilendirme özelliği ekledi. Vatandaşlar, uygulamaya eklenen “Covid-19 aşı durumu bilgilendirme özelliği” sayesinde aşı için belirlenen öncelik grubunda olup olmadıklarını görebilecek. Aşı 28 gün arayla iki doz şeklinde uygulanacak.

Aşı olmak isteyenlerin hastanelere ya da aile sağlık merkezlerine başvurmadan önce Merkezi Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu alması gerekecek.

Sağlık Bakanı Koca, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “1. doz aşısını olan sağlık çalışanı sayısı 100 bini geçti” dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ