Bodrum’da Asım’ın Nesli Akif’i Dinliyor

Asım'ın Nesli Akif’i Dinliyor Projesi'nde öğrencilerin yaptığı resimler sergilendi. (Anadolu Ajansı )

Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla Muğla Valiliği himayesinde hazırlanan “Asım’ın Nesli Akif’i Dinliyor Projesi” kapsamında, Bodrum ilçesinde Mehmet Akif Ersoy’un anıldığı etkinlik yapıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ), Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) iş birliğinde hayata geçirilen projenin ilk etkinliği Bodrum Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri kapsamında 2018 yılı vefa ödülüne layık görülen Mehmet Akif Ersoy anıldı.

Kur’an-ı Kerim okunması ile  başlayan programda konuşan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, vefatının 82’nci yıl dönümünde milli şair Ersoy’u rahmet, minnet ve saygıyla andıklarını söyledi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü Öğretim Görevlisi Osman Köse (fotoğrafta), etkinlikte konuşma yaptı.

Yılmaz, “Akif, bu milletin duygularına tercüman olmuş, Kurtuluş Mücadelesi’nin içerisinde yer almış, Kurtuluş Mücadelesi’nin umut ve direniş sembolü olmuş, çok önemli yerli ve milli değerimizdir. Değerli üstadımızın anlatılması ve anlaşılması adına bu projede yer alan tüm taraflara teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı gençlerimize, milli değerlerimizi anlatmalıyız” dedi.

Milli şair Ersoy’un “Bülbül” isimli şiirinin okunduğu ve öğrencilerin proje konusuyla ilgili yaptığı resimlerin sergilendiği program, panelle devam etti.

leave a reply