Bodrum’da 30. Uluslararası Biyofizik Kongresi

0

Bodrum’da başlayan “30. Uluslararası Biyofizik Kongresi”nde  biyofizik, tıbbi biyoloji, fizyoloji, biyoloji, radyoloji, nükleer tıp bölümlerini ilgilendiren konular ele alınacak.
Türk Biyofizik Derneği ile Sungulets Yachting ve Travel tarafından, Gümbet Mahallesi’ndeki otelde düzenlenen kongreye, 5 ülkeden 100’e yakın uzman ve bilim adamı katılıyor.
Kongrede, Türkiye’nin önemli üniversitelerinden gelen akademisyenlerin yanı sıra Ukrayna, İngiltere, Danimarka, İspanya, Avusturya’dan uzman katılımcılar da biyofizik, tıbbi biyoloji, fizyoloji, biyoloji, radyoloji, nükleer tıp bölümlerini ilgilendiren konular hakkında sunumlar yapılacak.
Kongrede organ, doku ve klinik görüntülemeyle ilgili yenilikler de tartışılacak.
Girne Amerikan Üniversitesi Biyofizik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Can Akyolcu, kongrenin, tıp alanında düzenlenen önemli kongrelerden biri olduğunu söyledi.
Akyolcu, kongrenin dünyada moleküler düzeyde hastalığın oluşmadan önce yakalanması ve buna karşı çarelerin aranması konusunda ilerlemeler için taban oluşturduğuna işaret etti.
Kongre, yarın yapılacak sunumların ardından sona erecek.

Paylaş
Önceki İçerikBodrum’da Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı
Sonraki İçerikAltın Palet Türkiye Sualtı Görüntüleme Şampiyonası
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here