Bodrum’da 20 düzensiz göçmen yakalandı

0
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan'a gitmeye çalışan 26 düzensiz göçmen yakalandı. ( Sahil Güvenlik Komutanlığı - Anadolu Ajansı )
Muğla’nın Bodrum ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan’a gitmeye çalışan 26 düzensiz göçmen yakalandı. ( Sahil Güvenlik Komutanlığı )

Bodrum açıklarında düzenlenen iki ayrı operasyonda, yurt dışına geçmeye çalışan 20 düzensiz göçmen yakalandı

Bodrum’da düzenlenen iki ayrı operasyonda, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 20 düzensiz göçmen yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Görecek Adası’nda devriye sırasında, durumundan şüphelendiği bir fiber tekneye “dur” ihtarında bulundu. Ekiplerce teknede yapılan aramada, Suriye ve Irak uyruklu 13 düzensiz göçmen yakalandı. Yabancı uyruklular, Bodrum Sahil Güvenlik Karakol Komutanlığına getirildi.

İkinci olayda ise Turgutreis açıklarında lastik bot içerisinde bir grubun olduğunu belirleyen ekipler harekete geçti. Sahil Güvenlik ekipleri, bottaki yabancı uyruklu 7 kişiyi yakaladı.

Düzensiz göçmenler, işlemlerinin ardından Muğla Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

Paylaş
Önceki İçerikBodrum Caz Festivali başladı
Sonraki İçerikBodrum’da, 30 Ağustos Zafer Haftası Plaj Futbolu Şenliği
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here