bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum’da 1000 kişiye evde izolasyon denetimleri

Bodrum’da 1000 kişiye evde izolasyon denetimleri
pisisoft

Bodrum’da, il dışından gelen yaklaşık bin kişiye tedbir amacıyla evde izolasyon takibi yapılmaya başlandı.
İlçede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbirler üst seviyede tutuluyor. İl dışından gelen ve yol kontrolleri sırasında adresleri ve iletişim bilgileri alınan kişiler evlerinde ziyaret ediliyor.
Bodrum Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile ilçe sağlık müdürlüğü personelleri, mahalle muhtarları nezaretinde gittikleri adreslerde kendilerini 14 gün izole eden vatandaşlarla görüşüyor. Emniyet yetkilileri konuya hassasiyet gösteren vatandaşlara teşekkür ediyor. Uygulamalar jandarma bölgesinde de gerçekleştiriliyor.
İlçeye il dışından gelenlerden Necla Tabak, gazetecilere yaptığı açıklamada, uygulamayı çok yerinde ve başarılı bulduğunu söyledi.
Kendisinin Bodrum’a Antalya’dan geldiğini ifade eden Tabak, “Üç kez polis kontrolünden geçtim ve ateşim ölçüldü. Ekiplerde çok kibar ve saygılılar. Bende evde izole tedbirlerine evimde uyacağım.” dedi.
Aynı evde yaşayanlardan Mehmet Erginertem de hayatta uzun kalabilmek için yetkililerin aldığı tüm tedbirlere uymak gerektiğini belirtti.
Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Cemil Gündüz de vatandaşların 14 günlük ev izolesine uyduğunu kaydetti.
Öte yandan ilçe genelinde yaklaşık 350 hanedeki bin kişinin kontrolünün ekiplerce yapılacağı öğrenildi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ