Bodrum’da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı

0
23

Bodrum Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi.
İlçedeki yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı, Bodrum Belediye Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte konuşan Bodrum Belediyesi Başkan Vekili Taner Uslu, gazetecilik mesleğine emek vermiş ve hayatta olmayan gazetecileri andığını söyledi.
Uslu, “Biz sizler sayesinde Bodrum Belediyesi olarak hem Bodrum’un tanıtımını yapabiliyor, hem de yaptığımız çalışmaları vatandaşlarımızla paylaşabiliyoruz. Biz basının özgürlüğüne inanıyoruz, özgürce yazabilmenizi istiyoruz. Çünkü biz şimdiye kadar yaptığınız hiçbir haberde size müdahalede bulunmadık. Bizi eleştirenler de oldu. Ama hiç kimseye bir müdahalemiz olmadı.” diye konuştu.
Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Medya Tasarım Birimi Sorumlusu Fikret Hıdır da organizasyonu bir gelenek haline getirdiklerini belirtti.
Hıdır, gazeteciliğin çok zor bir iş olduğunu da vurguladı.
Etkinliğe, Bodrum Belediye Meclisi Üyeleri, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt, Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyet Başkanı Cem Kaytan ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli de katıldı.

Paylaş
Önceki İçerikMuğla 2018’de 3 milyona yakın yabancı turist ağırladı
Sonraki İçerikTÜRSAB’DAN NEZAKET ZİYARETİ
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here