bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum’a İtalyan lezzetlerini getirdiler

Bodrum’a İtalyan lezzetlerini getirdiler
allkaria

Yıllardır Bodrum’da yaşayan 2 çocuk sahibi Kale çifti, Bodrum’da bulamadıkları lezzetleri kendileri yaratarak ilçeye bir İtalyan Restaurantı bir de Meze Evi kazandırdı.
Bodrum’un Nico Kaptanı olarak bilinen Muzaffer Kale ve eşi Demet Kale, kendi aradıkları lezzetleri yapmaya 2014 yılında Bitez Kavaklı Sarnıç caddesi üzerindeki Simitplus isimli işletmeyi açarak başladı. Genç çift, Bodrum’a plus group adı altında Simitplus,  Pizzaplus İtalyan Restaurantı ve Meze Plus Giritli Meyhanesi isimli üç işletmeyi birden işletiyor.
işletmelerden en dikkat çekeni ve 11 personelin çalıştığı İtalyan lezzetlerinin sunulduğu Pizzaplus İtalyan Restaurantı. Baştan sona İtalyan mutfağına yakışır şekilde yapılan ürünler, yiyenlerin ağzında unutulmaz bir tat bırakıyor. Daha önce turizm sektöründe çalışan çiftin amaçları, hem mutlu oldukları işi yapmak ve Bodrum’un İtalyan Restaurantı, mahallenin mezecisi olmak.
Kaptan olarak çalıştığı zamanlarda sabah erken işe giderken simit, börek gibi yiyecek gıdaları bulamadığını ve bu duruma çok üzüldüğünü söyleyen Nico Kaptan, daha sonra eline bir fırsat geçtiğini ve kendisinin bulamadığı ürünü yapma kararı alarak 2014 yılında Bitez Kavaklı Sarnıç caddesi üzerindeki Simitplus’ı açtığını belirtti.
MEZEYİ İNSANLARIN AYAĞINA GÖTÜRÜYORUZ
Bir süre sonra yine Kavaklı Sarnıç Caddesi üzerindeki bir dükkanın devren kiralık olduğunu gördüğünü ve Bodrum’da İtalyan Pizzası eksikliğini hissettiğini, söyleyen Muzaffer Kale, “Bodrum’a getirmeyi düşündüğümüz Pizzaplus’u açmaya hazırlanırken, Mezeplus’ı da açtımış olduk. Yat kaptanlığı yaptığım zamanlarda Yunan adalarına çok sık seyahat ediyordum, orada gördüğüm mezeleri buraya getirerek Türk Mutfağı ile birleştirdik. Mezeyi insanların ayağına götürelim istedik” dedi.
MÜŞTERİLER KABURGALI PİZZAYI ÇOK SEVİYOR
Ürünlerin yüzde 30’u kendilerine özgü olduğunu söyleyen çift, “Pizza mutfağında en kaliteli ürünleri kullanıyoruz. Pizzalarımızı meşe odunu ateşinde yapıyoruz. Pizzaplus’ın menüsünde çorbalar, başlangıçlar, Tavuk, Et, Balık, Makarnalar ve Pizzalar ile tatlılar olmak üzere yaklaşık 50, mezeplus’ın menüsünde de 40 çeşit ürün var. Bunların birkaçı kendi special olarak yaptığımız lezzetler. Mesela gelen müşterilerimiz kendi özel ürünlerimizden “Kaburgalı pizza”, çeşitli soslarla yapılmış tavuk kanatlarını çok seviyor. Mezeplusta ise Kaburga kebabı, çubukta papalina bize özgü speciallerden. Gelen müşterilerden de olumlu tepkiler alıyoruz. Çocuklar için de özel menüler hazırladık” dedi.
BEYAZ YAKALILAR İÇİN DE HAZIRLIK YAPIYORLAR
Daha sonraki planlarının arasında beyaz yakalıları da ağırlamayı düşündüklerini söyleyen Muzaffer Kale ve Demet Kale çifti, “Birkaç ana yemek çıkartıp öğle servisinde beyaz yakalıları da ağırlamayı düşünüyoruz. Bunun için projelerimiz devam ediyor. Ayrıca ilerleyen zamanlarda haftanın iki günü Yunan müziği Buziki ile de gelen müşterilerine hoş müzikler dinletmeyi planlıyoruz” dedi.


Müthiş lezzetleri tatmak isteyenler, Bitez mahallesi Kavaklı Sarnıç Caddesi üzerindeki işletmeye gelebilir. Bu İtalyan lezzetlerini evlerinde veya iş yerlerinde yemek isteyenler ise pizzaplus’a 319 48 02, mezeplus Giritli Meyhanesine de 319 48 03 numaralı telefonlardan ulaşıp sipariş verebilir. Ayrıca işletmede yemek kartları da geçerli.

Hülya ELTEŞ

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ