bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum’a 14 saatte 7 bin 980 araç girdi

Bodrum’a 14 saatte 7 bin 980 araç girdi
bodrumolay

Türkiye’nin 81 kentinde seyahat kısıtlamasının kaldırılması sonrasında binlerce kişi tatil beldelerine akın etti. Sadece yerli turistlerin değil yabancıların da gözdesi Bodrum’a, yasağın kalktığı gün gece yarısından bugün saat 14:00’e kadar 7 bin 980 araç girdiği açıklandı.

Konuklarını ağırlamaya başlayan Bodrum Torba girişinde kuyruk oluştu. Uygulama noktalarında denetim yapan polis ve jandarma ekipleri araçları tek tek durdurarak tatilcilerin ateşini ölçtü ve maske takıp takmadıklarını kontrol etti.

Bodrum’un yanısıra kentin diğer turistik ilçeleri Datça, Fethiye ve Marmaris’e gidenleri de göz önüne alan CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, yazlıkçılara ve tatil için gidenlere corona virüsü testi uygulanması gerektiğinin altını çizdi.

Gürün, şunları söyledi: “Sosyal mesafe kurallarına göre her türlü tedbir alınmış durumda. Gelecek olan misafirlerimizin Sağlık Bakanlığı’nın verdiği talimat ve önerilere harfiyen uymalarını istiyorum. Kendilerinin ve ilişki kurdukları insanların sağlıkları önem taşıyor. Muğla’ya giriş-çıkış yapan misafirlere mutlaka test yapılması gerekiyor. Virüs tespit edilen kişiler izole edilmeli. Sağlık Bakanlığı’mızın bununla ilgili çalışma yapacağına inanıyorum. Yeni bir düzene girdik. Bununla ilgili süreç bitmiş değil. Bir yıl boyunca dikkatli olmamız gerekiyor. “

3 Nisan’da, 30 büyükşehir ve Zonguldak’ı içeren 31 kent için seyahat kısıtlaması getirilmiş, 4 Mayıs’ta aralarında Muğla’nın da olduğu yedi kentteki yasak kalkmıştı. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi yasağın sürse de bu kentlerde ikamet edip özel izin alanlar ve başka iller yasak kalkar kalkmaz Muğla girişinde kuyruk oluşturmuştu.

Gürün o zaman da kentteki turistik beldelerin kalabalıklaşmasından duyduğu endişeyi dile getirerek, “İhtiyaç olmadan dışarı çıkmayın” çağrısı yapmıştı.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ