Bodrum yollarında egzoz gazı yerine parfüm kokusu

0

Bodrum’da bisiklete olan farkındalığın arttırılması amacıyla bir araya gelen “ Süslü Kadınlar Bisiklet Turu”, 2018 yılında Bodrum’da 4. kez düzenleniyor.
23 Eylül 2018 Pazar günü saat 16:00 dan itibaren, Bodrum şehir merkezi yollarını egzoz yerine parfüm kokularıyla saracak.

”Dünya Otomobilsiz Kentler Günü”nde eş zamanlı olarak Türkiye’deki 62 İl/İlçe’de gerçekleşecek olan bisiklet turu, saat 17:00’da Bodrum Belediye Meydanı’ndan başlayacak.

“Bisikletlilerin yollardaki varlığını hatırlatmak, güvenli bisiklet yollarına olan ihtiyaca vurgu yapmak amacıyla gerçekleştirilen turda kadınlar şık kıyafetler ile bisiklete binerek belediye meydanından marinaya devam edip Yeniköy ve Türkkuyusu caddesi üzerinden şehir merkezine pedal çevirerek yine Belediye Meydanında toplanıp, Kısa bir müzik şöleniyle turu tamamlıyoruz.” diyen organizasyon yetkilileri, “Yaklaşık 150 kadar kadının katılmasını beklediğimiz turda, herhangi bir gruba veya kuruluşa bağlı olmayan gönüllü kadınlar, diledikleri gibi süsledikleri bisikletleriyle kentin çehresini değiştirecek.
Bu bir farkındalık eylemidir. Öncelik kadınların önde olmasıyla birlikte çocukların ve erkeklerinde desteklediği bir tur olmuştur.” dediler.

Paylaş
Önceki İçerik6 Birincilik 2 İkincilik ve Bir Türkiye Rekoru Kazandılar
Sonraki İçerikEvler ve otellerin yakınında çıkan yangın korkuttu
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here