Bodrum Uluslararası Turgutreis Kültür Sanat Turizm Festivalinde seyirci akını

Bodrum Uluslararası Turgutreis Kültür Sanat Turizm Festivalinde seyirci akını

Turgutreis Sabancı parkında akşam saatlerinde başlayan geceye Muğla Büyükşehir senfoni orkestrası damgasını vurdu.
Şef Münif Akalın, Bodrum Uluslararası Turgutreis Kültür Sanat Turizm Festivalinde sahne almaktan memnun olduklarını ifade etti. Münif Akalın şefliğinde konser başladı. Macar rapsodisinin muhteşem tınıları altında konsere eşlik eden İstanbul devlet opera sanatçısı Burcu Soysev geceye hem de sesiyle renk kattı. Son olarak seslendirdiği “Aygız” adlı türküyü senfoni orkestrası eşliğinde seslendiren Soysev büyük alkış aldı. Dinleyenlerin eşlik etmesiyle muhteşem gecenin en önemli anlarının yaşanmasını sağladı.
Muğla Büyükşehir senfoni orkestrasından sonra sahneye gelerek kendi parçalarıyla seyircileri coşturan Çağlar, geceye değişik tarzı ile renk kattı.
Euro Pop tarzının önemli temsilcilerinden Hakan Girit sahne aldığı festivalde, seyircilere coşkulu anlar yaşattı. Çeşitli etkinliklerde sahne alan ve Bodrum’da yaşayan Hakan Girit seyircilerle ara ara sohbet etti. “Nerde kalmıştık, her şey güzel olacak demiştik. Her şey güzel oldu mu”. Şeklinde konuşarak kendisine eşlik eden müzisyenlerini seyircilerine tanıttı.
Konserde vokal yapan kendi albümünden şarkı seslendirdi. Bodrum’dan o ses Türkiye yarışmasına damgasını vuran Deyiş Devran, solo gitar performansıyla göz doldurdu.
Gecenin sonuna kadar sahnede kalan Hakan Girit’e seyirciler eşlik etti.

 

leave a reply

Reendex

Must see news