Bodrum Ticaret Odasından Bir Proje Daha

0
32

Güney Ege Kalkınma Ajansının Güney Ege Bölge Planı vizyonu çerçevesinde, bölgemizdeki kurumsal ve yerel kapasiteyi geliştirme odaklı faaliyetlere destek sağlamak amacıyla başlatılan 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında “BODRUM’DAN İHRACATA ADIM ADIM” projesiyle başvuru yapan Bodrum Ticaret Odası destek almaya hak kazandı.
30 Ocak Salı günü Ajans ile imzalanan sözleşme sonrasında Şubat ayında faaliyetlerine başlanacak proje ile Bodrum Ticaret Odası üyelerinden belirlenecek 25 firmanın ihracata başlaması, ihracatını devam ettirmesi gibi konularda eğitim ve birebir çalışma fırsatı sunulacağı bildirildi. BODTO üyelerinin yurtdışı pazarına açılması, rekabet gücünün arttırması gibi olanakların altyapısını hazırlama fırsata bulacağı bu eğitim ile Bodrumlu üreticiler, imalatçılar ihracata adım atacak.
-GEKA Destekli 6. Proje ile BODTO Üyeleri İhracat Eğitimi Alacak
Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, ihracat konusunda Bodrum yarımadasında eğitime ihtiyaç olduğunu vurgulayarak Odanın bu konuda girişimlerini sürdüreceğini belirtti ve şunları kaydetti: “Aydın-Muğla ve Denizli illerimizin kalkınmasına ve gelişmesine öncülük eden Güney Ege Kalkınma Ajansımızla yürüteceğimiz bu 6. projemiz. Kurum ve kuruluşların kamu kaynaklarını kullanarak projelerini gerçekleştirmesinin oldukça önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle teknik destek programı ile Odamız üyelerine daha kapsamlı bir eğitim ve danışmanlık hizmeti sunacağız. Eğitimler sonrasında firmalarımızın ihracat yapabilmesini amaçlıyoruz.”.

 

Paylaş
Önceki İçerikSÜNGER AVCISI İNTİHAR ETTİ…
Sonraki İçerikBodrum dünya turizm fuarlarında
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here