bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum Mezarlıklarında Yer Kalmadı

Bodrum Mezarlıklarında Yer Kalmadı
pisisoft

Yeni Mezarlık Fırsatı Elden Kaçıyor!..
2009 Yılında Bodrum’a Tahsis Edilen 160 Dönüm Mezarlık Yerini, Mayıs 2019’da Kaybedeceğiz
Son 30 yılda Bodrum mezarlıklarının dolu olduğunu söyleyen Yusuf Karakaş, 2009 yılında Orman Müdürlüğü tarafından Bodrum-Milas yolu üzerinde tahsis edilen 160 dönümlük mezarlık yerinin, Bodrum Belediyesi tarafından teslim alınmadığı için Mayıs 2019’da kaybedileceğini iddia etti.
Bodrum’da İkamet eden tüm insanların dikkatine diyerek bir basın açıklaması hazırlayan Bodrum Mezarlıklar Yapma ve Yaşatma Derneğinin kurucu üyesi Yusuf Karakaş, “Uzun çalışmalar sonucu Bodrum-Güvercinlik yolu üzerindeki Opet benzin istasyonunun üst yamacındaki bölgede 160 dönümlük bölüm, Muğla Orman Müdürlüğünden bütün bürokratik engellere rağmen onayı alındı. Bu onayın üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen hangi bürokratik engellere takıldığımızı anlayamadığımız için mayıs 2018 sonu itibarıyla yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettim.” dedi ve konuyla ilgili açıklamalarına şöyle devam etti:
“-Dünya turizm merkezi ifadesi kullanılan Bodrum’da cenazeler üst üste defnediliyor. Bu memleketin insanı olarak beni üzen 9 yıl içersinde yaşanan bu olay bize yakışmıyor. Bu konu yerel yönetim, sivil toplum örgütleri ve müftülük dahil olmak üzere insanlarımızla birlikte güç birliği yapılarak çoktan çözülmüş olmalıydı.”
Mezarlık projesinin tasarımının son derece modern bir şekilde çizildiğini söyleyen Bodrum Mezarlıklar Yapma ve Yaşatma Derneğinin kurucu üyesi Yusuf Karakaş, “Yeni mezarlık’ta Cenaze namazlarının kalabalık olması ve kadın refakatçilerin neredeyse namaz saflarının içine girecek durumda kalmayacaklar. Cenazeye gidecek insanların araçlarıyla mezarlığa rahat bir şekilde giriş-çıkış yapmasına olanak sağlayacak. Ayrıca bu projede mezarlık içersinde mescit, morg, gazilhane ve hizmet üniteleri olacak. En önemlisi Bodrum’da ikamet eden ve vefat eden diğer dinlere mensup için de şapel bulunacak.” diye konuştu.
Öte yandan konuyla yakından ilgilenen Bodrum belediye Meclis Üyesi Ali Öztürk, yeni mezarlık konusunun önümüzdeki ay içersinde çözüleceğini söyledi ve “Konuyla yakından ilgileniyoruz. Bende Bodrum Mezarlıklar Yapma ve Yaşatma Derneğinin kurucu üyesiyim. Gecikmenin sebepleri var. Ancak bu konu Mayıs 2019’a gelmeden halledilmiş olacak.” dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ