Bodrum Marmara Koleji Öğrencilerinden IB Sergisi

0

Bodrum’da  ve Bodrum Marmara Koleji’nde bir ilk olan, 2016-2018  IB Görsel Sanatlar Final Sergisi’nin açılışı 19.02.2018 Pazartesi günü saat 17.30’da Herodot Kültür Merkezi’nde büyük bir ilgi ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
12. sınıf IB öğrencilerimiz Isabella İlayda İNAN ve Coşku KALE, 2 yıl boyunca IB programının içeriğine uygun olarak seçmiş oldukları “Bodrum” ve “Stereotipik Türk Kadını” temaları üzerine IB Görsel  Sanatlar öğretmenleri Merve SAVRAN rehberliğinde çalışmalarını hazırlamışlardır.
Sergide öğrencilerimiz seramik, özgün baskı teknikleri, akrilik boya çalışmaları, video sanatı, enstalasyon çalışmaları, kara kalem, filografi, toz pastel, fotoğraf ve afiş tasarım tekniklerini kullandılar. Isabella çalışmalarında Bodrum’un doğa, fiziki, mimari ve kültürel özelliklerini olumlu ve olumsuz yönden sanatsal bir dille ifade etti. Coşku ise Türk toplumunda kadının yerini, maruz kaldığı toplumsal baskıları, çocuk gelinleri, kadına şiddeti tüyleri diken diken eden bir etki bırakarak gözler önüne koyarken, son çalışmasında ziyaretçileri ayna kullanarak  kendileri ile yüzleştirdi.

 

Paylaş
Önceki İçerikVARİKOSEL TEDAVİSİ
Sonraki İçerikBODRUMSPOR BU HAFTA ANKARA DEPLASMANINDA
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here