Bodrum Mandalinası kişisel çabalarla kurtulacak

Muğla'nın Bodrum ilçesinde girişimci Fadime Aslan, Bodrum mandalinasından dolma, sütlaç, baklava, pastil, tarhana ve peynirin de olduğu 20'ye yakın ürün elde ederek, mandalina bahçelerini korumak için mücadele veriyor. ( Ali Ballı - Anadolu Ajansı )

Bodrum Gün geçtikçe rant’a kurban gidiyor. Dolayısı ile Bodrum’un simgesi olan Bodrum Mandalinası ve Zeytin Bahçeleri de. Eski mandalina ve zeytin bahçelerinin yerinde şimdilerde çirkin bir yapılaşma hakim.

Oysa Yerel yönetimlerin  coğrafi simgeleri korumak ve bu alanları imara açarken daha dikkatli olması gerekiyor.

Şimdilerde Bodrum‘da girişimci Fadime Aslan gibi kişisel girişimciler ve kişisel çabalar bunun için hayat buluyor. Fadime Aslan Bodrum mandalinasından dolma, sütlaç, baklava, pastil, tarhana ve peynirin de olduğu 20’ye yakın ürün elde ederek, mandalina bahçelerini korumak için mücadele veriyor.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde girişimci Fadime Aslan, Bodrum mandalinası ile  dolma, sütlaç, baklava, pastil, tarhana ve peynirin de olduğu 20’ye yakın ürün elde ediyor. AA
Fadime Arslan’ın amacı hızla ranta kurban giden ve tükenmeye yüz tutan , Bodrum Mandalinası ve mandalina bahçelerini korumak.(AA)

leave a reply

Reendex

Must see news