Bodrum Mandalinası kişisel çabalarla kurtulacak

Fadime Aslan, Bodrum mandalinasından dolma, sütlaç, baklava, pastil, tarhana ve peynirin de olduğu 20'ye yakın ürün elde ederek, mandalina bahçelerini korumak için mücadele veriyor.

0
29
Muğla'nın Bodrum ilçesinde girişimci Fadime Aslan, Bodrum mandalinasından dolma, sütlaç, baklava, pastil, tarhana ve peynirin de olduğu 20'ye yakın ürün elde ederek, mandalina bahçelerini korumak için mücadele veriyor. ( Ali Ballı - Anadolu Ajansı )

Bodrum Gün geçtikçe rant’a kurban gidiyor. Dolayısı ile Bodrum’un simgesi olan Bodrum Mandalinası ve Zeytin Bahçeleri de. Eski mandalina ve zeytin bahçelerinin yerinde şimdilerde çirkin bir yapılaşma hakim.

Oysa Yerel yönetimlerin  coğrafi simgeleri korumak ve bu alanları imara açarken daha dikkatli olması gerekiyor.

Şimdilerde Bodrum‘da girişimci Fadime Aslan gibi kişisel girişimciler ve kişisel çabalar bunun için hayat buluyor. Fadime Aslan Bodrum mandalinasından dolma, sütlaç, baklava, pastil, tarhana ve peynirin de olduğu 20’ye yakın ürün elde ederek, mandalina bahçelerini korumak için mücadele veriyor.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde girişimci Fadime Aslan, Bodrum mandalinası ile  dolma, sütlaç, baklava, pastil, tarhana ve peynirin de olduğu 20’ye yakın ürün elde ediyor. AA
Fadime Arslan’ın amacı hızla ranta kurban giden ve tükenmeye yüz tutan , Bodrum Mandalinası ve mandalina bahçelerini korumak.(AA)
Paylaş
Önceki İçerik30 aydır kayıp firari için Muğla’da özel ekip kuruldu
Sonraki İçerikAralarında çıkan kavga yakalattı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here