bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum Kent Konseyi: ‘Artık Yeter!!!’

Bodrum Kent Konseyi: ‘Artık Yeter!!!’
pisisoft

Bodrum Kent Konseyi Başkanı Arif Yılmaz, Bodrum’da son yaşanan 36 saatlik su kesintisine tepki gösterdi.’Artık Yeter!!!’ diyen Yılmaz, Bodrum Kent Konseyi adına şunları söyledi:
‘Yetkililerin Dikkatine,
Hijyenin bu kadar önemli olduğu pandemi döneminde defalarca susuzluğa mahkum olduk.
Ekonomisi önemli ölçüde turizme bağlı bir ilçenin pandemi koşullarıyla zorunlu olarak 180 günden 40 güne sıkıştırılmış sezonunda 36 saat susuzluğa mahkum ediliyoruz.
2041 yılına kadar su sorunumuzun çözüleceği müjdesiyle DSİ tarafından yapılan isale hatlarının henüz Büyük Şehir Belediyesi’ne bile teslim edilemediğini görüyoruz.
Yani yıllardır süren su sorunumuza çözüm beklerken, hangi bölgeye ya da kime isabet edeceği belli olmayan bir kaza piyangosu sorunuyla karşı karşıya kaldık.
Bugüne kadar gerçekleşen 1780  patlamaya bakıldığında maalesef olasılığı yüksek bir piyango.
Bu kadar kaza tesadüf olamaz, daha ne bekliyoruz?
Asıl şans bugüne kadar bir can kaybı olmaması.
Ne bekliyoruz? İnsanlar yaralandıktan ya da can kayıpları olduğunda mı sorumlu arayışına başlayacağız?
Artık Yeter!!!
Turizmde en çok geliri sağlayan üçüncü il olan Muğla da, onun turizmin incisi dünyaca marka olmuş ilçesi Bodrum ve onun cefakar halkı da bu ilgisizliği hak etmiyor.
Biz Bodrum Kent Konseyi olarak öncelikle DSİ ya da Büyükşehir Belediyesi demeden yetkililerden sorunun çözümünü bekliyoruz.
Sonra, boşa akan 4,5 milyon metreküp suyun, tamire harcanan yaklaşık 29 milyon TL Büyük Şehir bütçesinin ve heba edilen kamu kaynaklarının takipçisi olacağız.’

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ