BODRUM KAYMAKAMLIĞI UYARDI, ÇOK KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR… 

Bodrum Kaymakamlığından son dakika uyarılarına göre Bodrum’a ve Kıyı Ege’ye  kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı. Meteoroloji vatandaşları ‘Çatı Uçması – Ağaç veya Direklerin Devrilmesi – Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi – Ulaşımda Aksamalar’ konusunda uyardı.

Meteorolji’den yapılan açıklamada Bodrum’un da içinde bulunduğu Kıyı Ege bölgesinde 11 Ocak cuma erken saatlerden itibaren gökgürültülü sağanak yağış beklendiği bildirildi.

Bodrum’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan çok kuvvetli lodosun yerini, cuma günü yağmura bırakacağı, metrekareye 40 ila 75 kg arasında yağış düşeceği tahmin ediliyor. Bodrum Kaymakamlığı yarın gece yarısına kadar devam edecek hava olayları nedeniyle yıldırım, fırtına, ani sel, su baskını uyarısında bulndu, ulaşımda aksamalar yaşanabilecğini bildirdi.

Meteoroloji duyurusunda şu ifadelere yer verildi;

Muğla çevrelerinde sabah saatlerinden bu yana etkili olan kuvvetli yağışların yarın da (11/01/2019 Cuma) kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (40-75 kg/m2) gerçekleşmesi tahmin edildiğinden, meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

leave a reply