bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum Kaymakamlığı “12 işletme kapatıldı”

Bodrum Kaymakamlığı “12 işletme kapatıldı”
allkaria

Bodrum kaymakamlığı yaptığı yazılı açıklamada, “Bodrum’da salgın hastalıkla mücadele kapsamında alınan tedbirlere uymayan 12 işletmenin faaliyetleri durdurulmuştur.” dedi.

“Kovid-19 tedbirleri kapsamında ağustos ayının başlarında, hijyen, mesafe ve maske kurallara uymadığı tespit edilen kafe adı altında yasakları delerek halen açılmalarına izin verilmeyen bar, gece kulübü ve diskotek gibi faliyet gösteren 10 işletme kapatılmıştı.” denilen yazılı açıklamaya şöyle devam edildi:

Bunlara ilave olarak;

“-Yine salgın hastalıkla mücadele kapsamında, Gümbet Mahallesi’nde restoran-kafe ruhsatı ile çalışan ve Beach kulüp adı altında faaliyet gösteren iki işletmede yapılan denetimlerde hijyen, temizlik, maske ve fiziki mesafe gibi alınan tedbirlere defalarca uymadığı ve ruhsata aykırı olarak gece kulübü- bar gibi faaliyette bulunduğu tespit edilrek 4 gün süre ile kapatılmıştır.

İlçemizde salgınla mücadele kapsamın da oluşturulan karma denetim ekibi, emniyet, jandarma, sahil güvenlik ve zabıta ekipleriyle yaklaşık 13000 iş yeri, alan, pazar, araç vs denetimi gerçekleştirilmiş. 700 bin liraya yakın idari para cezası yazılmıştır.

Tüm uyarılara rağmen, Kaymakamlığımızca alınan tedbirlere riayet etmeyen toplum sağlığını tehdit eden kişi ve işletmelere asla izin verilmeyecektir. İnsan sağlığından daha değerli bir şey yoktur.-”

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ