bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum Kaymakamı Yılmaz, “Bodrum’a Giren 14 Gün Çıkamaz”

Salı sabah saatlerinde jandarma polis ve sağlık ekiplerinin Bodrum girişinde yaptığı çalışmaları kontrol eden Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, “Bodrum’a Giren 14 Gün Karantinaya girmiş olacak” dedi.

Bodrum’a 5 kilometre uzaklıktaki Torba mahallesindeki Kaynar polis kontrol uygulama noktasında yapılan, yoğun sağlık ve güvenlik çalışmalarını Bodrum Kaymakamı Bekir yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Faruk Karaşahin ile birlikte izledi. Burada gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bodrum’a gelen 14 gün dışarı çıkamaz.” diyen Kaymakam Bekir Yılmaz Bodrum’a geçici olarak gelenleri uyardı.

GELEN SAYISI 4000’E DÜŞTÜ
Emniyet yetkilileri Mart başında Bodrum’a her gün 7 bin aracın giriş yaptığı görülürken, bu günlerde bu sayının 4 bin civarında olduğunun tespit edildiğini bildirdiler.
Bodrum’a salı sabah saatlerinden itibaren yine akın akın gelenlerin olduğu görüldü kentin girişinde sağlık ve güvenlik kontrolu nedeniyle uzun kuyruklar oluştu. Kaymakam ilçenin giriş noktasında uyardı “Bodrum’a gelmeyi düşünenler evlerinde kalsınlar çünkü halkın sağlığını düşünmek zorundayız, Bodrum’a giren 14 gün dışarı çıkamaz” dedi.
Torba mahallesindeki Kaynar polis uygulaması noktasında salı sabah saatlerinden itibaren ilçe koordinasyon kurulu tarafından ilçeye giren tüm araçlar ve vatandaşların sağlık kontrolleri yapılarak isim adres ve kalacakları yerlerin adresleri alınarak ilçeye giriş sağlanmaya başlandı.
Alınan isim ve adreslerin muhtarlıklara bildirildiğini söyleyen Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, “Bu kişileri kaldıkları adreslerde en az 14 gün ayrılıp, ayrılmadıkları kontrol edilecektir. Kişilerin sağlıkları ve ilişki kurdukları yakınları da takip edilebilecektir. Bu nedenle gelip Bodrum’da kalan kişi ilçeden 14 gün ayrılamayacaklardır.” diye konuştu ve alınan önlemlerle ilgili bilgi verdi.
Bodrum’a gelen tüm araçların sürücüleri ve içindeki yolcuların vücut sıcaklıkları ölçüldü, telefon, isim, plaka ve ikamet adresleri alındı.

KAYMAKAM YILMAZ, “BODRUM’DAKİ VAKALARIN BÜYÜK BÖLÜMÜ İSTANBUL KAYNAKLI”

Bugüne kadar Bodrum’da bir Korona virüsü vakasından ölüm olayı yaşandığını, o hastanın da İstanbul’dan geldiğini belirten Kaymakam Bekir Yılmaz “Ülkemiz ve dünyamız büyük bir salgının eşiğinden geçiyor. En az zararla atlatmak için en sıkı tedbirleri almak zorundayız. Bu yüzden bu sabahtan itibaren ilçemize gelen tüm vatandaşlar tam 14 gün evlerinden çıkmadan duracaklar. Bodrum’a giren 14 gün çıkamaz. Bu nedenle Bodrum’a tatile gelmeyi düşünenleri, burada evlerinde kalacaklarına, geldikleri memleketlerde evlerinde kalmalarını öneriyoruz, Bodrum’da görülen vakaların önemli bölümü İstanbul’dan gelen vatandaşlarımızdan kaynaklı olduğunu biliyoruz, sağlığını başkalarının sağlığını düşünen olduğu yerde evinde kalsın” dedi.

SOSYAL MEDYAYA İNANMAYIN

Kaymakam Yılmaz “Bodrum adliyesi ve kaymakamlık binasının karantinaya alınmasından başlayın birçok konuda sosyal medyada dedikodular çıkıyor, vatandaşlarımız bunlara inanmasın, medya bu tür yayınlarda çok daha dikkatli olsun, gerçek olmayan konular medyaya gerçekmiş gibi yansıtılmasın. Çok kritik ve önemli bir süreçten en sağlıklı biçimde çıkmamız lazım, bodrumlular ve gelmek zorunda kalanlarda evlerinden çıkmasınlar” diye konuştu.

 

 

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ