bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum Final Okulları Meslek Tanıtım Günleri

Bodrum Final Okulları Meslek Tanıtım Günleri
allkaria

Öğrencilerimizin bilinçli ve doğru tercih yapmaları amacıyla düzenlediğimiz Meslek Tanıtım Günlerimiz devam ediyor.
Mesleklerin günümüzdeki çalışma alanları ve koşulları hızla değişmekte, öğrencilerimizin bu değişim ve farklılıkları dikkate alarak hedef belirlemeleri büyük önem taşımaktadır.
Geçmiş dönemlerde Final ailesiyle üniversiteye adım atan , mesleğiyle ilgili alanda çalışan veya akademisyen olarak üniversitelerde istihdam edilen eski öğrencilerimiz de bu konudaki hassasiyetimizi bilmekte ve üniversiteye hazırlanan genç Finallilere desteklerini sürdürmektedirler.
Tanıtımı yapılan Mimarlık, Elektrik Mühendisliği ve Psikoloji meslekleri hakkında merak ettikleri konularda bilgi sahibi olan öğrencilerimiz ; kendileri gibi Finalle üniversiteye hazırlanan ve alanlarında başarılı meslek kişilerini karşılarında görmekten dolayı okullarına olan güvenleri arttı.
Eski öğrencilerimizden ve aynı zamanda bu günkü Final Akademi Anadolu Lisesi yerleşkemizin Mimarı Nazlı BORAL ve elektrik sistemi sorumlumuz ;Elektrik mühendisi Ataöz ACARÖZ soru-cevap şeklinde yürütülen etkinlikte öğrencilerimize kendi deneyimlerini anlatarak , önemli tavsiyelerde bulundular. Bir süre alanda çalıştıktan sonra kendi işini kuran Nazlı BORAL mimarlık bölümünde öğrencilerden beklenen becerilerden ve karşılaştığı zorluklarla nasıl başettiğinden bahsetti. Ataöz ACARÖZ ise puanı farklı bölümlere yettiği halde sadece çok sevdiği ve aynı zamanda bu işi Bodrumda ihtiyaç duyulan bir alan olduğu için seçtiğini ve başarısının bu kararlılığına bağlı olduğunu açıkladı.
Diğer konuğumuz ise Almanya da üniversite eğitimini tamamlamış ve halen Almanya’da bulunan Psikolog Narod Sandra KUTLU idi. Kendisi üniversite sınavına Finalle hazırlandığını ve bu etkinliğe Final Akademi öğrencilerine destek vermek adına katıldığını ifade etti. Psikoloji bölümünün günümüzde her sektörde çok önemli olduğunu ve iş imkanlarının arttığını belirten konuşmacımız aynı zamanda yurt dışı eğitim koşulları ve Alman üniversiteleri hakkında da bilgiler verdi. Türkiye’de Koç üniversitesi Psikoloji bölümü ile Heidelberg Ruprecht Karls Üniversitesi psikoloji bölümü arasında Tanınma protokolü imzalanmasında öncülük eden Narod Sandra KUTLU, öğrencilere hedeflerine ulaşma ve vazgeçmeme konusunda da önemli mesajlar verdi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ